Nórska spoločnosť Waterguard sa už dlhé desaťročia špecializuje na vývoj a výrobu systémov určených na prevenciu úniku vody. Riešenia spoločnosti sú vyvíjané v úzkej spolupráci so špecialistami na vodoinštalačný priemysel a poskytujú klientom produkt, ktorý sa jednoducho inštaluje a ľahko používa.

 

waterguard SmartStop 4

 

100% ochrana pred vytopením

Havárie vodovodných potrubí alebo spotrebičov pripojených na rozvody vody bývajú veľmi nepríjemným zážitkom. Pri bežnom úniku vody odteká 5 až 10 litrov pitnej vody za minútu, 300 až 600 litrov za hodinu, čo predstavuje 7 až 14 m³ vody za 24 hodín. Pravdepodobnosť vytopenia vašej domácnosti je štatisticky oveľa pravdepodobnejšia ako skutočnosť, že vám do nehnuteľnosti udrie blesk, či to, že vám vykradnú byť. Okrem znehodnotenia zariadenia vášho vlastného bytu môžete vytopením poškodiť aj byty vašich susedov, čo si môže vyžiadať nemalé finančné náklady. Prevencia je aj v tom prípade tou najlepšou voľbou.

Kvalita detekčného systému včasného varovania od spoločnosti Waterguard je založená na bezdrôtových alebo káblových senzoroch. Tieto sú inštalované na podlahách priamo pri spotrebičoch (práčka, umývačka riadu, kuchynský drez, výrobník ľadu, presso stroj, kúpeľňa) a prepojené sú v centrálnej riadiacej jednotke, kde komunikujú s elektromagnetickým ventilom na hlavnom prívode vody. Ak sa objaví akákoľvek netesnosť, senzor ju okamžite deteguje a signalizuje, vyšle signál hlavnému ventilu (vyrába dánska firma Danfos), ktorý uzavrie prívod vody do objektu a tým zabráni možnej havárii. Súčasne budete centrálnou jednotkou upozornení na udalosť do prijímacej jednotky v počítači alebo mobile.

 

waterguard 1

 

Systémové riešenia Waterguard sú určené pre rôzne typy domov a bytov. Samostatný byt, paneláky, bytovky, rodinné domy i komerčné budovy, už nikde nemusíte mať obavy z vytopenia. Práve panelákové byty patria k veľmi zraniteľným miestam z hľadiska vytopenia, či už z dôvodu zastaraných rozvodov, nedokonalej starostlivosti a systému kontroly zo strany správcu budovy alebo aj ľahostajnosti susedov. A dôsledky čo i len jedného vytopenia si vieme predstaviť všetci. Mokré murivo, mapy na stenách, ťažko odstrániteľný pach vlhkosti a prípadný vznik plesní, sa dajú odstrániť len komplikovane a v dlhodobom horizonte.

V krajinách ako Nórsko, Dánsko či Švédsko sú v oblasti ochrany pred vytopením veľmi dôslední. To najlepšie, čo na ich trhu 100% funguje, prináša na náš trh spoločnosť Waterguard. Podľa konkrétnej budovy odporučia správny systém ochrany. Jednotlivé modulárne systémy je možné navzájom kombinovať, čím sa vytvoria optimálne riešenia pre kontrolu objektu. Pri odchode do práce alebo na dovolenku si užívateľ môže vodu pohodlne vypnúť tlačidlom off, čím riziko vytopenia minimalizuje na nulu.

 

waterguard 2

 

Nórska kvalita

Ďalším osvedčeným produktom, ktorý v nórskych domácnostiach nesmie chýbať je nerezový bojler OSO Hotwater, ktorý je nielen ekologický, ale aj šetrí energiu, financie a jeho životnosť je naozaj nadštandardná. Bojlery Oso Hotwater sú vhodné pre každý typ a veľkosť domácnosti. V ponuke je široká variabilita objemu pre byty, domy, chaty, hotely, ale aj priemyselný sektor s bojlermi do objemu 15 tisíc listrov. Čo sa týka úspor energií, oproti bežným produktom EÚ sú úspornejšie až o 60%, vďaka využitiu najkvalitnejších izolačných materiálov. Navyše výrobca dbá na úsporné využívanie zdrojov na výrobu i ekológiu a všetky použité materiály sú 100% recyklovateľné. Výrobca bol za ekologickú výrobu aj mnohokrát medzinárodne ocenený.

 

waterguard 3 oso hotwater

 

Vlastnosti bojlerov OSO Hotwater:

  • Zohrejú viac teplej vody až do teploty 70°C, vďaka vysoko efektívnemu zmiešavaciemu ventilu (prevencia obarenia), minimálne tepelné straty a optimálne konštrukčné vlastnosti poskytujú až o 20% viac horúcej vody oproti konkurencií s rovnakými parametrami a prvotriednu kapacitu.
  • PROFI izolácia, vďaka použitiu NANOPUR™ izolácie získate maximálnu úsporu energie. V kombinácii s panelmi VACUUM bude váš bojler vykazovať minimálne tepelné straty tepelné straty a špičkovú energetickú účinnosť.
  • Silný a odolný - titánová legovaná nehrdzavejúca oceľ EVERLAST™ v kombinácii s jedinečným systémom OSO ULTRAWELD™ a najmodernejším procesom pasivácie spolu vytvárajú špičkovú odolnosť proti korózii. INCOTEC™ el. ponorné ohrievače s vysoko kvalitnou nehrdzavejúcou oceľou Incoloy 825, mosadzou DZR, spájkovaním bez obsahu zinku a starostlivo vypočítaným povrchovým zaťažením vedú k maximálnej trvanlivosti v tvrdej vode.
  • Nízka hmotnosť - zliatina titánu EVERLAST™, vysoká ťahová sila a nehrdzavejúca oceľ prispievajú k nižšej hmotnosti a efektívnemu využívaniu zdrojov. Výrobky OSO sú o viac ako 40% ľahšie ako smaltované výrobky.

 

waterguard 5

 

Viac informácií: www.waterguard.sk www.osohotwater.sk 

ZDIEĽAJTE NÁS