Drevené autíčka, domčeky, bábiky, odrážadlá, tvorivé spoločenské hry – áno aj takéto hračky môžu byť vyrábané v ekologickom a trvalo udržateľnom štýle. Navyše však ide o produkty, ktoré sú certifikované, zdravotne nezávadné, rozvíjajúce detskú zručnosť a fantáziu. Za menom spoločnosti Little Bird, ktorá sa zaoberá predajom a distribúciou takých hračiek stoja manželia a tiež rodičia dvoch úžasných detí. O tom, ako vznikol nápad vybudovať ekologickú ríšu hračiek sme sa rozprávali s Ing. Miroslavou Tomčíkovou, majiteľkou spoločnosti Little Bird.

little bird 4

Povedzte nám, prosím,váš príbeh, kedy a ako ste sa dostali k podnikaniu s hračkami, čo vás inšpirovalo?

Obaja s manželom sme vždy túžili mať vlastné podnikanie. Pre mňa boli vždy vzorom moji rodičia, ktorí to dokázali, a tak to bol aj môj veľký sen. Dlhé roky sme s manželom premýšľali, na čo by sme svoje podnikanie zamerali. Keď som otehotnela po prvýkrát, smer sme mali jasný. Vedeli sme, že to bude niečo pre deti, keďže ich obaja veľmi milujeme. Hľadali sme a premýšľali, až sme raz nášmu Adamkovi objednali jeho prvú drevenú hračku a nápad bol na svete. Už som čakala druhého syna, keď jedného dňa prišiel manžel a povedal, teraz alebo nikdy. A bolo to!

 

Začali sme hľadať ekologické, drevené a dizajnové hračky, ktoré nás úplne uchvátili. Zrazu sme vedeli, že toto je naša cesta, ktorou chceme ísť. Náš hlavný cieľ je robiť radosť rodičom a najmä deťom. Vyčarovať im úsmev na tvári. Robíme to s láskou a to sa odráža aj na našej práci, ktorá nás napĺňa a robí šťastnými.

little bird ekologicke hrackyVo vašom sortimente ponúkate hračky viac ako dvadsiatich renomovaných a ekologických značiek. V čom vás oslovila práve ich ponuka?

Predovšetkým nám išlo o ekológiu, praktickosť a, samozrejme, aj dizajn. Začali sme hľadať a aj stále hľadáme hračky, ktoré sú výnimočné a oslovia každého. Vždy vyberáme hračky, ktoré by sme dali aj našim deťom, a sme teda o nich na sto percent presvedčení. Veď veľké množstvo hračiek a doplnkov, ktoré ponúkame, máme aj doma a reálne s nimi žijeme.

 

Pre aké vekové kategórie detí je určený váš sortiment?

Sortiment, ktorý u nás nájdete, je prevažne pre deti od narodenia až do desať rokov. Ale v ponuke máme, samozrejme, aj tvorivé a spoločenské hry, ktoré zabavia celú rodinu.

little bird eko hrackyVo vašej ponuke nejde len o hračky ako také, ale aj rôzny doplnkový sortiment. O ktoré produkty je najväčší záujem?

Postupne sa náš sortiment rozrastá aj na rôzne doplnky, či už pre detičky, mamičky, ale aj oteckov. Najviac prevládajú práve drevené hračky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube.

little bird 6Vy sami ste rodičmi dvoch malých detí. Ako vyzerá detská izba a hračky vašich ratolestí?

Deťom sme zriadili herňu, kde majú veľa hračiek a trávia tam prevažne všetok svoj čas. Nájdu sa u nás aj klasické plastové hračky, ale postupne sa usilujeme všetko meniť za hračky, ktoré ponúkame u nás v e-shope, nakoľko sme si ich zamilovali. Samozrejme, ako v každej detskej izbe je tam vždy obrovský neporiadok a hračky sú proste všade.

 

Viac informácií: littlebird.sk


Pripravila: Petra Adamcová

ZDIEĽAJTE NÁS