EKO exteriér

Práve prebieha mesiac úcty k starším. Tých si môžeme uctiť aj tým, že ich podporíme v aktívnom živote. Napríklad také posilňovne v prírode majú množstvo benefitov.

V dôsledku zvýšeného počtu obyvateľov a technologického rozvoja, ktorý mení spôsob nášho života, je udržateľnosť našej planéty ohrozená viac ako kedykoľvek predtým.

Stromy sú pľúca prírody. Zatiaľ čo si užívame ich krásu, tieň a plody ich existencie, oni ticho pracujú na čistení vzduchu.

Vďaka biodiverzite – rozmanitosti života na Zemi, je naša planéta obývateľná a krásna. Mnohí z nás v prírode vyhľadávajú pookriatie, inšpiráciu alebo oddych.

Ak ste ekologickí zanietenci, doma kompostujete, vyrábate si vlastnú kozmetiku a nakupujete striedmo a s rozumom, možno uvažujete aj o inom spôsobe dovolenky, ako v hoteloch so švédskymi stolmi, vysvietenými halami a dennou výmenou bielizne.

O spojení človeka s prírodou, možnostiach zachovania zelene v mestských aglomeráciách a aj o prinavrátení niektorých lokalít späť ľuďom a prírode sme sa porozprávali s Ing. Evou Wernerovou.

Príroda na jeseň je krásna. Listy stromov sa sfarbujú do všetkých odtieňov žltej, hnedej, oranžovej i červenej. 

Energetická náročnosť rodinných domov (RD) oproti nízko energetickým a pasívnym domom bude ešte nižšia. Už od roku 2021 by sa mali by stavať v nulovom štandarde.