EKO exteriér

dedina roka 1

Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia vyhlásila už 12. ročník súťaže Dedina roka. Ocenená bude obec, ktorej obyvatelia ctia tradície, chránia životné prostredie a pripravujú svoju dedinu na klimatickú zmenu. Do súťaže sa tento rok prihlásilo 12 slovenských obcí.

jiznisvahy sykorova 2 zlinsko 2

Aj veľké a rušné sídlisko v meste môže mať vo svojom bezprostrednom okolí krásny prírodný kút. Takýto vznikol nedávno na sídlisku Jižní Svahy v moravskej metropole Zlín.

netopier lietajúca líška

Len máloktoré zvieratá vzbudzujú u ľudí tak rozporuplné reakcie ako netopiere.

cigareta chodnik ekologia 2

Cigaretové ohorky, ktoré fajčiari hádžu do komunálneho odpadu, alebo v horšom prípade na zem, do kanálov či na trávniky je možné využiť ekologicky a enviromentálne prospešne.

europsky tyzden mobility 1

16. septembra sa na Slovensku začína každoročná pravidelná kampaň Európsky týždeň mobility. Témou tohto ročníka je "Lepšia dostupnosť, s mottom Cestujme zodpovedne".

urban sun svetlo 1 velka

Urban Sun alebo Mestské slnko pôsobí na prvý pohľad ako umelecká inštalácia. V skutočnosti však ide o projekt, v ktorom svetlo dokáže čistiť vzduch na verejných priestranstvách.

čisté ovzdušie

Vedeli ste, že 7. september je dňom čistého ovzdušia? Tento sviatok bol vyhlásený Organizáciou Spojených národov v roku 2019.

park polsko 2

Symbióza života v mestskom a prírodnom prostredí a podpora prirodzeného prostredia je momentálnym cieľom veľkej transformácie poľského parku v hlavnom meste Varšava.