Príklady z praxe

Práve na jeseň, keď v našich záhradách končí vegetačné obdobie mnoho rastlín, stromov i kríkov máme zrazu oveľa viac bioodpadu. Či už ide o orezy stromov, opadané lístie, zostatky zeleninových priesad, stonky, hlinu, pokosenú trávu, to všetko je ideálnym materiálom na vytvorenie kompostu. Biologického, kvalitného a domáceho.

Ekologické myslenie sa nevyhýba žiadnej oblasti života. Separácia odpadu, domáce kompostovanie a premyslené nakupovanie potravín je už takmer samozrejmosťou pre každého z nás a zodpovedne sa usilujeme menšou či väčšou mierou životné prostredie ochraňovať.

Mladá ambiciózna a sympatická dievčina z Piešťan, Sofi Szoke, pred viac ako rokom spustila unikátny ekologický projekt „Pre jedného odpad, pre druhého poklad.“ Jeho hlavnou myšlienkou je posunúť darovaním vecí z domácnosti, ktoré nepotrebujeme, nepoužívame alebo ich máme nadbytok.

Deti, naša ďalšia generácia, ktorej sa snažíme odovzdať len to najlepšie. To, v akom prostredí budú žiť naše deti i deti našich detí, môžeme ovplyvniť aj my.

O fenoméne Feng Shui už počul každý z nás. Ide o 4 tisíc rokov staré čínske umenie, ktoré sa zaoberá smerovaním a prúdením energií v určitom prostredí. Ak energia a jej toky dokážu prúdiť plynulo, je predpoklad, že v takomto prostredí sa budete cítiť pozitívne, spokojne a harmonicky.

Každá firma sa z času na čas potrebuje zbaviť zastaranej IT techniky a nefunkčných elektrospotrebičov, čo nastoľuje otázku: Kam s väčším množstvom vyradených elektrozariadení?

V súvislosti s koronakrízou sa stále častejšie skloňuje slovo dezinfekcia. Zvýšené nároky na hygienu sa netýkajú len prípravkov na ruky, ale aj našich domovov či pracovísk.

Stačí si vybrať recept a vďaka inteligentnej technológii 6. zmysel bude jedlo hotové o polovicu skôr. Nové multifunkčné mikrovlnné rúry vám pomôžu aj s pečením, grilovaním, varia v pare, zapekajú a smažia s minimom tuku.