Príklady z praxe

Od prvého júla majú všetky domácnosti na Slovensku povinnosť začať triediť kuchynský odpad. Výnimkou sú len dve najväčšie mestá na Slovensku, Bratislava a Košice.

Rozprávku Soľ nad zlato poznáme všetci. Aj skutočnosť, ako by chutili naše jedlá bez štipky soli. Avšak kuchynská soľ má ešte množstvo ďalších využití.

Podľa informácií z viacerých prieskumov uskutočnených výrobcami elektrospotrebičov, univerzitami i ochrancami životného prostredia, umývačka riadu spotrebuje na jeden umývací cyklus iba polovicu energie, šestinu vody a o polovicu menej saponátu ako pri ručnom umývaní.

Fenomén barefoot - teda bosej chôdze ľudí rozdeľuje i spája. Ani odborníci sa jednoznačne nezhodujú na jej prospešnosti či škodlivosti.

Banány patria aj v našich končinách medzi obľúbené a denne konzumované ovocie. Banán sa skonzumuje a šupky vyhadzujú. Je to však škoda. Šupky majú mnohonásobné a praktické využitie.

V roku 1931 položil Eduard Klinger základný kameň svojej zámočníckej firmy s jedným zamestnancom v Linzi. Dnes je táto rodinná spoločnosť najväčšou medzinárodnou značkou okien v Európe, lídrom v oblasti technológií a inovácií v brandži.

Plast je všadeprítomný. Nachádza sa v našich domovoch, kanceláriách a školách i exteriéroch. Jeho výhoda spočíva v dlhej životnosti a ľahkej hmotnosti. Avšak nevýhod je viacero a tou hlavnou sú vážne environmentálne dopady.

V 18. čísle najnovšieho vydania magazínu Ekobývanie/bydlení 2021 sa dozviete už tradične mnoho informácií o nových stavebných systémoch a projektoch, technologických inováciách, konštrukčných systémoch i udržateľných materiáloch.