Architektúra

Kongresové centrum na nábreží Vancouveru bolo pôvodne postavené ako mediálne a vysielacie centrum pre XXI. zimné olympijské hry. Dnes tento objekt splnenou víziou prepojenia občianskej budovy s miestnou kultúrou, prírodným prostredím a výnimočnou a zdravou architektúrou.

Mohlo by sa zdať, že s príchodom chytrých mobilných telefónov náramkovým hodinkám odzvonilo. V skutočnosti sú ale pánske inteligentné hodinky aj dnes štýlovým doplnkom, ktorý ponúka rad praktických funkcií a vychytávok. Ako si vybrať ideálne pánske hodinky do práce, do spoločnosti alebo na šport?

Stavba na predmestí mestečka Moravský Krumlov sa svojim vzhľadom nevymykala typom rodinných domov z minulosti, akých sú na Slovensku a v Česku tisíce.

Budova s kanceláriami vo vietnamskom Hočiminovom meste bola postavená priamo na rušnej križovatke do tvaru písmena T, s výhľadom na verejný park a námestie.

Nový ekologický model mikrobývania na indonézskom ostrove Bali vytvára priestor pre digitálnych nomádov a umožňuje im kombináciu práce a zábavy.

Architekti sa oddávna inšpirovali prírodou. Dôkazy o jej vplyve možno vidieť už v symbolike starovekej gréckej a rímskej architektúry.

V prístave Rijnhaven stojí stavebný projekt spoločnosti Powerhouse Company. Ide o najväčšiu plávajúcu kanceláriu na svete.

Dom, záhrada – naše bývanie. Priestor, v ktorom sa chceme cítiť dobre a bezpečne.