Voda

septik

Symbolom ekologického bývania je používanie takých produktov či vecí, ktoré sú v súlade s prírodou a vyhýbajú sa prehnanej chémii. Dá sa nájsť viacero praktických príkladov, ako urobiť svoje bývanie ekologickejším a šetrnejším aj voči životnému prostrediu.

kanalizácia dážď 1

Záplavy ukázali, kde majú mestá a obce slabiny. V bežnom vnútrobloku sídliska sú tisíce metrov štvorcových spevnených povrchov, z ktorých voda odteká preč z krajiny. Riešením môžu byť aj priepustné povrchy.

voda sviatok uvod

22. marec je Svetovým dňom vody. Tohtoročnou témou celosvetovej kampane je motto „Buď zmenou“ (Be the change), v rámci ktorého sa vyzývajú všetci obyvatelia planéty Zem, aby podnikli vo svojom živote kroky na zmenu spôsobu využívania, spotreby a hospodárenia s vodou.

čína park voda 5 uvod

Fish Tail Park - snový plávajúci les je kombináciou architektonického, krajinného, mestského a environmentálneho dizajnu.

plastic fischer 0 uvod

Znečisťovanie oceánov je žiaľ realitou. Štatistické údaje hovoria o tom, že až 44% znečistenia morí a oceánov pochádza z pevniny.

voda svetovy den 1

Svetový deň vody sa na našej Zemi oslavuje od roku 1993, a to každoročne vždy 22. marca.

cannes muzeum pod vodou znecistenie more ochrana 3

Francúzska riviéra je známa svojim nádherným pobrežím, trblietavou plážou a lákajúcou promenádou.  V Cannes, meste preslávenom hviezdnym filmovým festivalom pribudla nová umelecká inštalácia. Konkrétne v hĺbkach Stredozemného mora vzniklo Múzeum podvodného umenia.

zahradne jazierko inspiracie tipy vyhody doma priroda zelen 4 spruce velka

Záhradné jazierko, miesto, ktoré vašej záhrade dokáže dodať punc reálnej, divokej prírody, prvok estetiky, ale aj zdravotné benefity, akými sú zlepšenie klímy i celkového prírodného prostredia.