Tepelné čerpadlá

Vytvorte si naozajstné teplo domova! Nepotrebujete kúriť po celý deň, vytvorte si tepelnú pohodu v domácnosti, presne podľa vašich potrieb a získajte zdravé vnútorné prostredie.

Európa sa chce stať do konca roka 2050 klimaticky neutrálnou ekonomikou a prvým uhlíkovo neutrálnym kontinentom. Tieto ambiciózne ciele sú definované v pláne Európskej komisie, ktorý je známy pod označením Zelená dohoda.

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda s novým ekologickým chladivom. Jeho cieľom je chrániť klímu. V domoch pritom dokáže zabezpečiť komfort, ktorý je udržateľný.

Ich príbeh sa začal v roku 2009. V prvých rokoch budovania stabilnej firmy nainštalovali len päť tepelných čerpadiel, dnes je to až 250 kusov ročne.

Ve dnech 20. až 23. ledna 2020 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční  již 27. pokračování  Infothermy, tradičně věnované vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. 

Hlavné mesto Rakúska má ambiciózny plán - do roku 2050 sa stať mestom úplne nezávislým na fosílnych palivách. Ako dve hlavné výzvy boli určené doprava a rezidenčné bývanie.

Do biomasy určenej na energetické využitie sa vkladajú veľké nádeje.