Ich príbeh sa začal v roku 2009. V prvých rokoch budovania stabilnej firmy nainštalovali len päť tepelných čerpadiel, dnes je to až 250 kusov ročne. V roku 2018 dosiahli neuveriteľnú prvú tisícku nainštalovaných tepelných čerpadiel a odvtedy sa posunuli o ďalšiu tristovku.

 

 

daikin

 

S pribúdajúcimi zákazníkmi však narastala potreba rozširovania firemnej základne, a preto dnes firma EQUINOX, s.r.o. disponuje tímami ľudí zodpovedných za individuálne návrhy zariadení do objektov a skúsenými technikmi zabezpečujúcich kompletný servis zariadení. V rámci portfólia spoločnosti DAIKIN ponúkajú nízkoteplotné, vysokoteplotné, hybridné typy tepelných čerpadiel.

K zariadeniam spoločnosti DAIKIN, najväčšiemu výrobcovi tepelných čerpadiel v Európe, pribudol nový typ tepelného čerpadla Daikin Altherma 3.

 

equinox tepelne cerpadlo 2.png

 

Čím je výnimočný?

Ide o novinku na trhu určenú na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej pitnej vody pre nízkoenergetické moderné domy. Je vhodný pre podlahové, stenové, stropné vykurovanie, ale aj nízkoteplotné radiátory. Maximálna teplota ohrievanej vody je 65°C.

Daikin Altherma 3 sa vyznačuje moderným dizajnom vonkajších aj vnútorných jednotiek s jednoduchým nastavením a možnosťou monitorovania vďaka intuitívnym platformám. Vnútorná jednotka môže byť kompaktná so vstavaným zásobníkom alebo závesná so samostatne stojacim zásobníkom TPV. Samozrejmosťou je využitie stropných, stenových alebo podlahových chladiacich systémov či fan-coil jednotiek.

 

equinox tepelne cerpadlo 2.png

 

Technológia BLUEVOLUTION

Nový typ tepelného čerpadla využíva jedinečnú technológiu BLUEVOLUTION s chladivom R-32 na dosiahnutie vysokej sezónnej účinnosti (SCOP 4,56) a energetickej triedy A+++. Preto v kombinácii s podlahovým vykurovaním alebo nízkoteplotnými radiátormi spotrebujete na vykurovanie vášho domu minimum energie. Chladivo R-32 s podstatne nižším ekvivalentom CO2 už spĺňa normu povinnú až roka 2025. Daikin Altherma 3 je schopné pracovať dokonca pri vonkajších teplotách od -25° do 35°C.

EQUINOX, s. r. o., je obchodno-montážna spoločnosť, zaoberajúca sa návrhmi, inštaláciou, profylaktickými prehliadkami a kompletným servisom zariadení od japonskej spoločnosti DAIKIN s pôsobením v rámci celej Slovenskej republiky.

Viac informácií nájdete na: www.EQUINOX.sk

 

ZDIEĽAJTE NÁS