Stavby s budúcnosťou

udržatelna budova nemecko 3 uvod

V nemeckom Berlíne postavili jednu z najväčších hybridných drevených budov v Európe. Sedemposchodový kancelársky komplex pozostávajúci z dvoch budov s rozlohou 32 tisíc metrov štvorcových bol tiež vyhlásený za najudržateľnejšiu budovu Nemecka.

urupe 3 velka

V srdci jednej z najrýchlejšie rastúcich zelených štvrtí brazílskeho São Paula vzniká architektonický projekt dizajnérskeho tímu Victora B. Ortiza - veža Urupê.

mlynské nivy 1

V bratislavskej štvrti Mlynské Nivy by už onedlho mala vzniknúť nová mestská časť. Fungovať by mala na princípe 15–minútového mesta. V rámci priestoru vyrastú bloky domov určené na bývanie, občianska vybavenosť, ale aj cyklochodníky, oddychové priestory a mestské bulváre.

tane house vitra 2 uvod

V areáli kampusu Vitra, v nemeckom mestečku Weil am Rhein, ktorý je známy svojim exteriérom s budovami popredných medzinárodných architektov, pribudla nová stavba.

domcek peniaze

Odborníci sa už dlhší čas snažia presne predpovedať rast realitného trhu na Slovensku, avšak s nejednoznačnými výsledkami.

oaxacan sergio lópez uvod

Viac ako dom je táto stavba malým útočiskom uprostred divokej prírody. Casa Volta je dôkazom toho, že primeraný vzťah medzi architektúrou a prírodou možno dosiahnuť správnou voľbou niekoľkých dobre premyslených prvkov.

ro ar rodinny dom hlubočepy 0 uvod

Tento rodinný dom sa síce nachádza v Prahe, ale v jej pokojnejšej okrajovej štvrti Hlubočepy. Vzhľadom na to, že jeho poloha je pozdĺž koridoru divokej zveri, bol navrhnutý ako prepojenie medzi mestským a prírodným svetom.

wienerberger

Kvalitu života ovplyvňuje nielen spôsob, akým k nemu pristupujeme, ale aj prostredie, v ktorom žijeme. Pri stavbe domu by ste si preto mali vyberať technológie, ktoré šetria energie a materiály, ktoré neškodia našej planéte a sú recyklovateľné.