Stavby s budúcnosťou

Spoločnosť URB so sídlom v Dubaji, ktorá sa zameriava na projekty pre zdravý a udržateľný život a bývanie, nedávno predstavila plán na vytvorenie najväčšieho udržateľného mesta Afriky - THE PARKS.

Dánske štúdio námornej architektúry Mast predstavilo projekt "Land on Water", systém, ktorý poskytuje prispôsobiteľné riešenie takmer akejkoľvek stavby na vode.

Už onedlho má v severnej časti holandského hlavného mesta Amsterdam vyrásť nová výšková budova. Jej projekt je príkladom toho, ako sa udržateľný, moderný dizajn dokáže dokonale integrovať do historického centra mesta.

Vegetačné zelené strechy si získavajú čoraz väčšiu obľubu aj na Slovensku. Okrem estetickej hodnoty prinášajú mnoho ďalších benefitov

V malej českej obci Zbyslavice stojí už od roku 1869 kamenný veterný mlyn. Trojpodlažná valcová murovaná stavba s kruhovým pôdorysom a kužeľovou strechou má za sebou zaujímavú históriu.

Požiadavka klienta pri stavbe tohto domu bola jasná. Vytvoriť jednoduchý architektonický návrh domu, s možnosťou čiastočnej svojpomocnej výstavby, ktorého primárnym stavebným materiálom bude drevo.

Ponoriť sa do tajomstiev fyzikálnych zákonov a oboznamovať sa so zaujímavými objavmi a vynálezmi fyziky či biológie.

Architekti a interiéroví dizajnéri na celom svete čoraz častejšie vyvíjajú budovy so zelenými komponentami, aby splnili naliehavé ekologické výzvy.