Na začiatku boli budúci rodičia Monika a Daniel. Keď čakali prvé dieťatko, už dopredu sa zamýšľali nad tým, ako mu dožičiť vo výchove to najlepšie. Urobili si prehľad hračiek dostupných na trhu, a keďže sa im nepáčilo, že slovenských a rozumných hračiek, ktoré prežijú aj niekoľko generácií je málo, rozhodli sa prevziať rozvoj potenciálu svojich detí do vlastných rúk aj v tejto oblasti.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 4

 

Pri spomienke na začiatky hračiek MonToy sa zakladateľka firmy Monika rozhovorila: „Manžel mal rád drevo a prácu s ním od mladosti. Prvé hračky a pomôcky pre naše deti vyrábal v pivnici v bytovom dome, v ktorom sme vtedy bývali. Hračky sa začali páčiť aj našim priateľom a známym, potom aj ich priateľom a známym. A tak sme postupne vymenili pivnicu za dielničku v dome manželových rodičov, kde bol oveľa väčší priestor. Pred viac ako dvoma rokmi sa nám podarilo zariadiť ozajstnú stolársku dielňu, v ktorej zamestnávame aktuálne šesť šikovných ľudí. Spokojnosť a dopyt po našich drevených výrobkoch boli impulzom šíriť ich ďalej. Tak vznikla značka MonToy."

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 3

 

Všetky hračky a nábytky, ktoré vznikajú v tejto rodinnej firme, sú vyrábané z najkvalitnejších materiálov a premyslené do najmenších detailov. Podporujú pohybovú aktivitu detí, rozvíjajú motoriku, majú výchovný charakter a stimulujú všetky podnety podporujúce zdravý fyzický i psychický vývoj dieťaťa.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 5

 

Picklerovej triangel

Ideálna drevená pomôcka na rozvoj voľného pohybu i voľnej hry. Vedie deti ku koncentrácii, podnecuje motorický vývoj a autonómiu a buduje dôveru vo vlastné schopnosti. „Deti, ktoré sa môžu pohybovať slobodne a bez obmedzení sú v konečnom dôsledku opatrnejšie a učia sa bezpečne aj padať. Keď ako rodičia budeme dbať na bezpečný pohybový rozvoj, výsledkom budú spokojné a vyrovnané deti," približuje myšlienku jednej z najobľúbenejších detských drevených pomôcok Monika.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 7

 

Hojdacia doska

Hračka, ktorá rastie s dieťaťom. Malé deti v nej môžu sedieť a zľahka sa kolísať alebo len tak ležať. Staršie deti skúšajú ako veľmi sa dá rozhojdať a využívajú ju aj ako kĺzačku či preliezačku. Pri opačnom otočení sa z hojdačky stáva tunel. Otočením na bok z nej kreatívne deti vedia urobiť pultík a premeniť svoju detskú izbu na obchod.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 7

 

Nábytok, ktorý rastie s dieťaťom

„Skúste si spomenúť, kedy vidíte v očiach svojich detí úprimnú radosť. Keď sa im podarí urobiť niečo samostatne a bez vašej pomoci," priblížila Monika prečo sa pustili aj do výroby ekologického a bezpečného dreveného nábytku pre deti. Keď príde dieťa domov, dokáže sa vyzliecť, zavesiť si bundu a uložiť topánky; je už "veľkáč". Po umytí rúk vojde do svojho detského kráľovstva, vyberie si hračku alebo knihu z poličky, ktorá je presne vo výške jeho očí a rúk. Samostatne a bez pomoci.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 0

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 1

 

K detskému veku patrí bádanie, zvedavosť a túžba sledovať a asistovať pri všetkých aktivitách a činnostiach dospelých. Pomôcť maminke v kuchyni, nakuknúť do vyššej poličky v izbe, umyť si ruky a zúbky v kúpeľni, ale všetko bez rizika pádu či úrazu. Učiaca veža, ktorá je zhotovená a variovaná podľa výšky a potrieb dieťaťa, mu umožní prístup aj na všetky preňho nedosiahnuteľné miesta. Je navrhnutá tak, aby bola stabilná a bezpečná.

 

montoy hracky drevo deti kvalita tradicia 9

 

Preukážte svojim deťom dôveru a naučte ich pripraviť sa do života. Hravo, slobodne a bezpečne.

Viac informácií: www.montoy.sk

ZDIEĽAJTE NÁS