Články

plast flaša

Už viac ako rok a pol, teda od prvého januára 2022 je na Slovensku spustený systém zálohovania plastových fliaš a plechoviek. Obyvatelia Slovenska sa napriek počiatočným obavám do tejto aktivity pustili veľmi zodpovedne.

bylinky 1

S príchodom jesene sa krátia dni, záhradky a balkóny nám už odovzdali svoju úrodu. Preneste si aspoň kúsok zelene a prírody do svojho príbytku.

Smart Produkty

Aj v oblasti technológií sa výrobcovia snažia nájsť zelenšie varianty, ktorých úlohou je nahradiť alebo aspoň zmenšiť produkciu nového plastu.

restaurovanie nabytku

Zrekonštruovaný starožitný nábytok – umenie, ktoré sa musí zachovať, zozbierať a obnovovať. Čo je najdôležitejšie, hodnotu nadobúda až vtedy, ak ho človek vie skutočne oceniť. 

Ratan

Pri ratane sa každému vybaví záhradný nábytok vyhotovený z prírodného materiálu. K tejto predstave vám ešte radi pripomenieme, že nejde len o nábytok pre exteriérové použitie.

nulove domy

Vzhľadom na sprísňovanie energetických noriem na všetky typy budov sú stavebníci nútení stavať stále ekologickejšie rodinné domy.

raw strava

Ak máme záhradu a viacero potravín si dopestujeme sami, tak nám to znásobí zdravotný účinok surovej stravy, ušetrí veľa peňazí a aj účinne doplní zdravý pohyb v zdravom a krásnom prostredí.

Mikro domy - HOSPITALITY ARCHITECTURE CR

V poslednom desaťročí sa výrazne rozšíril trend mikro-domov a zdá sa, že malé mestské domčeky budú nahrádzať tie veľké.