Články

S príchodom jesene sa krátia dni, záhradky a balkóny nám už odovzdali svoju úrodu. Preneste si aspoň kúsok zelene a prírody do svojho príbytku.

Aj v oblasti technológií sa výrobcovia snažia nájsť zelenšie varianty, ktorých úlohou je nahradiť alebo aspoň zmenšiť produkciu nového plastu.

Zrekonštruovaný starožitný nábytok – umenie, ktoré sa musí zachovať, zozbierať a obnovovať. Čo je najdôležitejšie, hodnotu nadobúda až vtedy, ak ho človek vie skutočne oceniť. 

Pri ratane sa každému vybaví záhradný nábytok vyhotovený z prírodného materiálu. K tejto predstave vám ešte radi pripomenieme, že nejde len o nábytok pre exteriérové použitie.

Vzhľadom na sprísňovanie energetických noriem na všetky typy budov sú stavebníci nútení stavať stále ekologickejšie rodinné domy.

Ak máme záhradu a viacero potravín si dopestujeme sami, tak nám to znásobí zdravotný účinok surovej stravy, ušetrí veľa peňazí a aj účinne doplní zdravý pohyb v zdravom a krásnom prostredí.

V poslednom desaťročí sa výrazne rozšíril trend mikro-domov a zdá sa, že malé mestské domčeky budú nahrádzať tie veľké. 

Napriek tomu, že sa stále tešíme z pomerne vysokých letných teplôt, o chvíľu ich vystriedajú chladnejšie a sychravejšie dni, ktoré sa postupne skracujú.