Záhrada

S pribúdajúcimi chladnými dňami ste možno vo svojej záhrade podvečer narazili na ježka. Obvykle vychádza každý deň na večernú prechádzku po zotmení a nasledujúcich niekoľko hodín trávi čas blúdením po záhrade.

Ako sa s nadchádzajúcou jeseňou začínajú skracovať dni, dochádza nielen k svetelnej zmene, ale celkovej zmene nálady a atmosféry v záhrade i prírode. Mnoho druhov operencov odlieta z Európy do teplejších oblastí.

Profesionálny potápač, podnikateľ zameraný na inovácie a nadšený záhradkár - Serio Gamberini sa pri prechádzkach na talianskej pláži zamyslel nad tým, či by bolo možné dopestovať pod vodou bazalku.

Romantické parky s krásnou zeleňou, trávniky s kvetmi, bylinami a kríkmi, ktoré akoby asociovali prechádzku neďaleko lesa na lúke plnej kvetov.

Neďaleko dánskeho hlavného mesta Kodane vytvorili jedinečný a ekologický projekt v oblasti mestského plánovania.

V minulosti nádherná záhrada v centre Bratislavy nazvaná po svojich zakladateľoch Prüger-Wallnerovcoch vznikla krátko pred druhou svetovou vojnou.

Záhrady poskytujú deťom bezpečné útočisko na oddych, hru, zábavu i poznávanie. Deti sa môžu pozorovaním prírody veľa naučiť.

Krásny a zdravý trávnik je pýchou a potešením každého majiteľa rodinného, víkendového domu či chatky. Vždy na jar a jeseň je vhodné trávniku venovať viac pozornosti a vykonať zopár nevyhnutných aktivít, ktoré podporia jeho vitalitu a zdravý vzhľad.