Záhrada

kochova zahrada 2

Priamo pod bratislavským Slavínom sa nachádza donedávna dlhé roky neudržiavaný zahradnícko – architektonický skvost - Kochova záhrada. Tento chránený areál založený v 30-tych rokoch minulého storočia bol súčasťou nemocničného sanatória doktora Kocha.

pergola 0

Prvé písomné zmienky o pergolách - obľúbených a často využívaných aspektoch stavieb siahajú až do obdobia starovekého Egypta.

stroj

Vieme si vôbec predstaviť, čo všetko sa skrýva za výživovou hodnotou krmiva pre úžitkové zvieratá? V procese je toho veľa, ale aktuálne venujeme pozornosť siláži ako prirodzenému biologickému produktu.

trávnik 0

Asi už dávno našťastie odzvonilo časom, keď sa od jari do jesene denne štartovali kosačky na záhradách rodinných domov, v záujme udržania čo najkratšieho pokoseného, hustého trávnika na štýl anglických záhrad.

Ako naplánovať záhradu na úzky pozemok

 

Plánovanie záhrady na úzky pozemok môže byť na prvý pohľad náročné, no s vhodným prístupom je to úloha, ktorá napokon bude viesť k vytvoreniu vašej vysnívanej oázy pokoja. Pri správnom návrhu a zohľadnení viacerých faktorov tak môžete vytvoriť funkčný a estetický priestor, v ktorom využijete doslova každý meter. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko rád, ktoré vám pri plánovaní vášho malého raja dozaista pomôžu.

Záver apríla prinesie ďalší ročník veľtrhu Nábytok a Bývanie

Domov plný harmónie, priestory pre pocity pohodlia a bezpečia. To sú jedny z nosných myšlienok tohtoročného veľtrhu Nábytok a Bývanie, ktorý sa uskutoční na výstavisku Agrokomplex v Nitre od 26. do 30. apríla 2023.

jar zahrada 1

Aj keď sa zdá, že jar je ešte v nedohľadne, v záhradkách, parkoch, v lesoch i na lúkach už môžete badať prvé signály prebúdzajúcej sa prírody.

zahrada leffler 3 velka

Vývoj trendov určujú a ovplyvňujú predovšetkým nálady v spoločnosti a jej priority. Od severskej pohody, umiernenosti a autentického minimalizmu v rokoch predchádzajúcich sa posúvame k vlastnými silami udržateľnému dizajnu, ktorý ponúka predovšetkým priestor pokoja, odpočinku a vytrhnutia z rušnej reality.