Záhrada

Romantické parky s krásnou zeleňou, trávniky s kvetmi, bylinami a kríkmi, ktoré akoby asociovali prechádzku neďaleko lesa na lúke plnej kvetov.

Neďaleko dánskeho hlavného mesta Kodane vytvorili jedinečný a ekologický projekt v oblasti mestského plánovania.

V minulosti nádherná záhrada v centre Bratislavy nazvaná po svojich zakladateľoch Prüger-Wallnerovcoch vznikla krátko pred druhou svetovou vojnou.

Záhrady poskytujú deťom bezpečné útočisko na oddych, hru, zábavu i poznávanie. Deti sa môžu pozorovaním prírody veľa naučiť.

Krásny a zdravý trávnik je pýchou a potešením každého majiteľa rodinného, víkendového domu či chatky. Vždy na jar a jeseň je vhodné trávniku venovať viac pozornosti a vykonať zopár nevyhnutných aktivít, ktoré podporia jeho vitalitu a zdravý vzhľad.

Už niekoľko dní nás tešia príjemné jarné teploty a čoraz častejšie vykukujúce slnko. Práve teraz je ten správny čas na jarnú očistu záhrady.

Jar, štebot vtákov, vône rozkvitnutých kvetov a farba sýtej šťavnatej trávy sú pre našu psychiku vzpruhou po každej zime. Počas tohto zvláštneho uplynulého roka potrebujeme pozitívnych emócii ešte o niečo viac.

Zelené steny, známe tiež ako vertikálne záhrady sa objavili pred približne tridsiatimi rokmi, a ich autorstvo sa pripisuje francúzskemu umelcovi a botanikovi Patrickovi Blanovi.