Vlastná záhradka, ale aj terasa či balkón bytového domu dáva nášmu bývaniu ďalší rozmer. Umožňujú nám relaxovať, načerpať nové sily, ale aj aktívne tráviť čas pri zábave a hrách s deťmi, grilovaní alebo relaxe vo vírivom bazén. Vybrať kvalitný exteriérový nábytok a doplnky, ktorý nám vydrží roky, navyše je ekologický a esteticky pôsobiaci, sa môže javiť náročné. Nie však vtedy, ak viete, na koho sa obrátiť.

 

zahradny mix 3 maly

 

S manželmi Podobnými, ktorí sa už roky venujú sprostredkovaniu, recyklovaniu, úprave a ďalšej výrobe záhradného nábytku a doplnkov sme sa rozprávali o tom, aký nábytok je pre naše záhradky vhodný, z akých materiálov vyberať ale aj o tom, po čom je na Slovensku zo strany klientov veľký dopyt.

"Obchodu ako takému sa venujeme už viac ako 30 rokov, ale z toho už takmer desať rokov sa špecializujeme výhradne na záhradný nábytok a doplnky," začína svoje rozprávanie Slavomír Podobný. "Zistili sme vtedy, aká je medzera na trhu záhradného nábytku a rozhodli sme sa, že pôjdeme touto cestou. Našli sme si kontakt na výrobcov v západnej Európe, ktorí vyrábali kvalitne a boli vývozcami do mnohých európskych krajín. Objednali sme si prvú dodávku nábytku, ktorá bola napríklad neprebratou zásielkou, alebo vystaveným kusom nábytku."

 

zahradny mix 1

 

A tu začal ďalší rozmer práce manželov Podobných. Naučili sa poznávať konkrétne materiály, z ktorých sú záhradné a exteriérové nábytky vyrobené, ako s nimi pracovať, starať sa o ne či opravovať ich. Okrem vytvorenia vlastnej dielne, v ktorej sa recyklácií jednotlivých kusov nábytku venovali, nadviazali aj vzťahy s inými firmami a špecialistami, ktorí im dodnes pomáhajú s niektorými konkrétnymi úpravami a opravami. Ide akoby o záchranu tovaru, ktorý by inak mohol skončiť v odpade alebo spaľovniach, napriek tomu, že sú to kvalitné kúsky. "Niekedy stačí odložiť sedačku, ktorá má nepoužiteľnú určitú poškodenú časť, a keď sa nám podarí nájsť rovnakú, ktorá má inú výrobnú vadu, vytvoríme z dvoch nepoužiteľných jeden stopercentný kus nábytku, ktorý bude slúžiť klientom ako nový ešte dlhé roky," hovorí o svojej práci i vášni zároveň pán Podobný. Pri nových výrobkoch je dvojročná záruka samozrejmosťou a pri výrobkoch repasovaných poskytujú v spoločnosti Záhradný mix záruku jedného roka.

 

zahradny mix 6

 

A aj v tom je kúzlo a rozmer ich práce. Avšak portfólio svojej ponuky rozšírili aj o nábytky, ktoré sú exkluzívne pre tú najnáročnejšiu klientelu. Ku svojim klientom pristupujú vždy individuálne a s dôrazom na detail a splnenie ich predstáv. Práve v šírke sortimentu spoločnosti Záhradný mix spočíva jej konkurenčná výhoda.

Majiteľka spoločnosti Jana Podobná hovorí o tom, že v poslednom období sa naše záhradky a verandy zmenšujú. Preto momentálne patria medzi žiadané tovary najmä praktické kombinácie nábytku. Ide napríklad o sety lavíc so záhradnými stolmi, stohovateľné nábytky a podobne. 

 

zahradny mix 5

 

S prichádzajúcim letom stúpa dopyt po vírivých bazénoch, detských šmykľavkách, záhradných domčekoch, trampolínach i slnečníkoch. A čo by to bolo za letnú atmosféru bez kvalitného grilu. Vytvoriť si pochúťky od výmyslu sveta umožnia jednoducho práve kvalitné plynové alebo kombinované grily.

"Ďalšou výhodou pre našich klientov je, že sme rodinnou firmou a klientom sa snažíme vychádzať maximálne v ústrety. Vieme naplniť ich požiadavky, klient môže prísť k nám do skladu a produkt si vyskúšať," uzatvárajú svoje rozprávanie manželia Podobní.

Viac informácií: www.zahradnymix.sk

ZDIEĽAJTE NÁS