Architektúra

sumu japonsko 2 uvod

Počuli ste už o regeneratívnej architektúre? Ide o koncepciu, v ktorej sú stavebné štruktúry riešené spôsobom, aby podporovali, rešpektovali a zlepšovali okolité prostredie.

Milano parky uvod

Prehlbujúca sa klimatická kríza vedie v posledných rokoch k prijímaniu dohovorov, stratégií a opatrení, ktoré majú za úlohu znížiť negatívne dopady ľudskej činnosti na našu planétu.

zelena stena SF 2 uvod

V novo vznikajúcej štvrti Dogpatch amerického mesta San Francisco bol postavený apartmánový dom, ktorý sa už po pár týždňoch stal zaujímavým orientačným symbolom miesta.

veža jian mu shenzen čína hydroponia zelen vegetácia 4 uvod

 

 

Uprostred rušného čínskeho mesta Shenzhen navrhol architekt Carlo Ratti stavbu vertikálnej hydroponickej mestskej farmy. Vysoká veža Jian Mu má svojim konceptom dokázať možnosť kontinuity mestskej architektúry a tradičného poľnohospodárstva.

bienale dansko hydroponia stromy ekologie zivot 2 uvod


Dánske architektonické štúdio Efekt vysadilo stovky mini ihličnatých stromčekov okolo siedmich stavebných modelov na podujatí Bienále architektúry v Benátkach. 

alica so zelenou strechou 1

Atraktívnym a veľmi moderným prvkom architektúry, ktorý sa neustále teší obľube nielen na Slovensku, sú jednoznačne zelené strechy.

new face 3 uvod fasada

Každý vie, že fasáda je najdôležitejší prvok stavby. Fasáda určuje vzhľad a charakter stavby a samotný výber materiálov je rozhodujúci aj z hľadiska jej trvanlivosti, komfortu bývania a nárokov na údržbu.

Koláž DSR 2018

Prohlédněte si 14 vítězných dřevěných staveb v anketě Dřevěná stavba roku 2018, a získejte inspiraci pro váš lepší život. Vítěze v rámci 8 kategorií vybírala široká veřejnost i odborná porota.