Prítomnosť kvetov a živých zelených rastlín v našich domácnostiach, firmách i kanceláriách, kde trávime dlhé hodiny z celého dňa majú svoj význam. Vizuálne dokážu skrášliť prostredie, priestor napĺňajú životom, farbou a pestrosťou. Okrem estetického dojmu dokážu kvety a rastliny ovplyvniť naše zdravie, náladu i psychickú pohodu.

 

Toma flora 2

 

Ak však váhate, aké kvety sú do ktorých priestorov vhodné, aká náročná je starostlivosť o ne, prípadne ktorý typ rastliny môžete mať aký vplyv na okolité prostredie, nechajte si poradiť od profesionálov.

Spoločnosť Toma Flora sa už dvanásť rokov zaoberá navrhovaním, realizáciou, údržbou, predajom i prenájmom interiérovej zelene. Rastliny v ich ponuke sú zväčša pestované v jednoduchom hydroponickom systéme, ale pre zástancov tradície je možné zvoliť si aj z mnohých rastlín zasadených v zemine. Práve hydropónia je čoraz obľúbenejším spôsobom pestovania rastlín, vo vodnom roztoku. Systém je nenáročný na starostlivosť, jeho umiestnením do interiéru sa zvyšuje vlhkosť vzduchu a tiež sa znižuje množstvo škodlivých látok v ovzduší.

 

Toma flora 6 Toma flora 5

 

V portfóliu spoločnosti je viac ako 500 rôznych druhov rastlín a široká ponuka doplnkového sortimentu. Manželia Tomášikovci zo spoločnosti Toma Flora, ktorí so zeleňou pracujú už dlhodobo, majú pozitívne skúsenosti s ich začlenením do pracovného priestoru. Rastliny preukázateľne zlepšujú celkový pocit zamestnancov z pracovného prostredia, zvyšujú ich produktivitu, odbúravajú stres a prispievajú k zdravšiemu ovzdušiu.

 

Toma flora 1

Toma flora 3

 

Vďaka svojim profesionálnym skúsenostiam dokážu konkrétne navrhnúť skladbu zelene do objektov veľkých firiem, open office priestorov, obchodných prevádzok, showroomov, ale aj do rodinných domov a bytov. Každý návrh realizácie začínajú obhliadkou konkrétneho priestoru. Samotnou realizáciou, výberom a dodaním rastlín však táto práca nekončí. Zabezpečená je aj starostlivosť a údržba o zeleň. Na krátkodobé akcie alebo výstavy je možné si živú zeleň a rastliny aj prenajať. Svoje návrhy v spoločnosti Toma Flora konzultujú so svojimi spolupracovníkmi z radov dizajnérov, architektov i záhradných centier. Spokojný zákazník je totiž ich najväčším úspechom.

Viac informácií: www.tomaflora.sk

 

ZDIEĽAJTE NÁS