Spoločnosť ANEKO SK pôsobí na slovenskom trhu už viac ako 23 rokov a patrí medzi najväčších výrobcov plastových a hliníkových okien a dverí. Všetky produkty sú vyrobené na mieru, podľa požiadaviek klientov.

Aneko okna interierPlastové okná od ANEKO SK sú vyrábané z inovatívnych profilových systémov Gealan, popredného nemeckého výrobcu, ktorý ponúka kompletné portfólio okenných a dverných systémov. Profily sú spracované na Slovensku prostredníctvom výrobných strojov s minimálnym zásahom ľudskej ruky, čo zabezpečuje presnosť a dokonalosť všetkých výrobkov.

AnekoKombináciou nemeckej kvality a dlhoročnej skúsenosti s výrobou na Slovensku, vznikajú plastové okná a dvere prémiovej kvality s nadštandardnými vlastnosťami. Izolácia priamo v ráme IKD, suché lepenie skla v krídlach STV, unikátna povrchová úprava ACRYLCOLOR, čipy v oknách SMART - to všetko sú príklady zavádzania patentovaných inovácií do praxe pre zvýšenie komfortu a užívateľskej hodnoty produktov ANEKO SK pre zákazníkov.


Hliníkové okná od ANEKO SK sú staticky stabilné a prakticky bezúdržbové. Kombinujú nadčasový dizajn s dlhoročnou trvácnosťou ušľachtilých pokročilých materiálov ako sú hliník, noryl, polyamidy. Hliník ako štíhly ale pevný materiál umožňuje výrobu veľkých okien s maximálnou priepustnosťou svetla.

Aneko okna domPripravení na zmenu, pripravení na budúcnosť


Od 1. 1. 2021 nadobudne v Slovenskej republike účinnosť sprísnená normahodnoty Uw - prechodu tepla cez celé okno, pre novostavby. Z hodnoty 1 W/m2K sa zmení na hodnotu 0,85W/m2K. Čím je táto hodnota nižšia, tým sú tepelnoizolačné vlastnosti okna lepšie. Všetky produktové rady ANEKO SK sú pripravené splniť tieto prísne legislatívne požiadavky. Pri niektorých výrobkoch a správnych parametroch je dokonca možné dosiahnuť hodnotu až 0,6W/m2K.


Navyše pre dosiahnutie ešte lepších tepelnoizolačných vlastností, ANEKO SK ponúka možnosť predsadenej montáže. Systémové riešenie pre predsadenú montáž spĺňa legislatívne, klientské i montážne nároky a predpoklady. Okno sa posúva do roviny zateplenia objektu pomocou extrémne výkonného lepenia špeciálnych nosných profilov ekologickými lepidlami v kombinácii s poistným kotvením. Ide o spoľahlivý, bezpečný a rýchly spôsob montáže, ktorý spĺňa nároky na záťaž, tesnosť, odolnosť voči vetru a hnanému dažďu, ale zároveň aj požiadavky sprísnenej legislatívy na tepelnoizolačnú obálku objektu.

Aneko Daro3O oknách vieme veľa, nechajte si poradiť. Nechajte si vyrobiť okná či dvere najvyššej kvality podľa vašich predstáv u slovenskej firmy s garantovaným servisom.

Okna Aneko interierViac informácií: aneko.sk

ZDIEĽAJTE NÁS