Dominanta priestoru, srdce alebo šperk domova, aj to sú pomenovania, ktoré vystihujú krb alebo pec v každom príbytku. Okrem praktickej a estetickej funkcie je momentálne hlavnou požiadavkou pre stavbu krbu dosiahnutie energetickej nezávislosti a využitie jeho efektívnosti. Nakoľko žijeme v dobe zdražovania energií a hrozbe ich nedostatku, šetrenie je na prvom mieste.

 

renotherm krby pece kurenie 1 uvod

 

Spoločnosť Reno - Therm, ktorá má s projektovaním a stavbou krbov a pecí už dlhoročné skúsenosti, má vo svojej ponuke produkt, ktorým sa všetky spomínané atribúty dajú dosiahnuť.

Zdravé a príjemné teplo zo sálajúceho krbu

V moderných nízkoenergetických a pasívnych stavbách, s nízkymi teplotnými stratami, sú akumulačné krby a pece ideálnou voľbou alternatívneho zdroja vykurovania. Sú konštruované tak, aby využili energiu z dreva do masy materiálu a potom postupne uvoľňovali zdravé teplo do priestoru. Takýto prenos tepla je podobný slnečnému žiareniu a má blahodarné účinky pre ľudský organizmus. V priestore tak nevzniká prudký nárast teploty, nevysušuje sa vzduch ako pri iných typoch kúrenia, a taktiež nevzniká vírenie prachu, čo je vhodné aj pre alergikov a ľudí trpiacich respiračnými problémami. Teplo sa šíri sálaním tak, že zohrieva okolité predmety, a to je tá najpríjemnejšia forma kúrenia.

 

renotherm krby pece kurenie 4

 

Efektívnosť krbu alebo pece je dosiahnutá správnym nadimenzovaním diela. V Reno - Therm garantujú jeho účinnosť minimálne na 80%. To znamená, že energia zo spáleného suchého dreva zostáva tam, kde je to potrebné. Skvelým doplnkom je elektronická regulácia horenia, ktorá zvyšuje spomínanú účinnosť a ponúka komfort obsluhy. Garanciu zabezpečuje prepočtový program, v ktorom je budúca pec navrhnutá. Tým je tiež deklarovaná skutočnosť, že výsledný produkt je ekologický a nezaťažuje životné prostredie.

Krb alebo pec?

Rozdiel medzi krbom a pecou je v intervale prikladania, pri krbe je to 6 až 8 hodín a pri peci 8,12 až 24 hodín. To znamená, že zákazníkovi stačí pri 12 hodinovom intervale priložiť dávku dreva dvakrát za deň. Interval sa určuje na základe tepelných strát objektu alebo miestnosti, kde je krb zrealizovaný. Estetický rozdiel medzi krbom a pecou je minimálny, alebo takmer žiadny.

 

renotherm krby pece kurenie 2

 

Obidve diela môžu byť vyhotovené v modernom alebo tradičnom prevedení doplnené napríklad o veľkoformátovú keramiku, dizajnovú keramiku, betónovú optiku alebo len ako minimalistické dielo s čistými líniami a bielou omietkou. Akékoľvek požiadavky na dizajn dokážu majstri kachliari zo spoločnosti Reno - Therm zrealizovať. Výsledkom bude úsporný, zdravý a ekologicky zdroj vykurovania s estetickou a emočnou hodnotou.

Viac informácií: www.renothermkrby.sk

ZDIEĽAJTE NÁS