Počas minulého roku sme veľa príležitostí na cestovanie nemali. Avšak atmosféru diaľok a vôňu rôznych kútov sveta si môžeme vytvoriť aj v našom domove. Zvlášť, ak sa cítite dobre vo voľnom, eklektickom a trochu divokom interiéri, jungalow je to pravé pre vás.

 

jungalow 2 homeandgarden

 

Autorkou jungalowu je dizajnérka z Los Angeles, Justina Blakaney. Svoj štýl už podľa názvu charakterizuje ako kombináciu džungle a bungalovu, teda prepojenie prírody a útulnosti. Základom štýlu sú farebnosť, vzory a rastliny. Popri nich existuje zopár ďalších drobných prvkov, ktoré dotvárajú celkový dojem štýlu. Napríklad prepojenie artefaktov z rôznych kultúr a pomyselná komunikácia medzi nimi.

Jungalow kladie dôraz na prírodné materiály, prirodzené formy a vyžarovanie tepla z interiéru. Inak povedané, ide o štýl, ktorý je pravým opakom minimalizmu, purizmu a málo farebných interiérov s ostrými hranami. Podľa Justiny si interiér v štýle jungalow môžete navrhnúť a zrealizovať kombináciou týchto štyroch tém:

 

jungalow 4 jungalow 3

 

Farby a vzory

Jungalow je odvážny, a preto je pre jeho realizáciu nevyhnutné použiť sýte a žiarivé farby. Čím viac vzorov a textúr vo vhodnej kombinácii, tým lepší konečný efekt. Dizajnérka odporúča tapety, deky a koberce kombinovať spolu s prírodnými materiálmi ako terakota, ratan, kameň či koža v podobe obkladov stien a podláh. Na drobné dekorácie voľte výrobky z dreva, tkaný tovar alebo keramiku.

 

jungalow 6

jungalow 8

 

Rastliny

Keď milujete zeleň, kvety a rastliny všetkých druhov, ste na správnej ceste vytvorenia správnej atmosféry jungalow. Tak ako pri farebnosti a vzoroch, aj pri rastlinách je dôležitá ich kombinácia a tzv. vrstvenie. Rôzne veľkosti a druhy stálozelených i kvitnúcich rastlín môžu byť umiestnené vo viacerých úrovniach, a žiaden kút by nemal byť bez zelene.

 

jungalow 9

 

Doplnky

Štýl jungalov má medzinárodný nádych, čo znamená uplatnenie dekoratívnych prvkov z celého sveta. Najväčšiu hodnotu majú, ak si ich prinesiete priamo z vášho výletu či dovolenky.

 

jungalow 7

 

Pripravila: Petra Adamocová
Foto: Home and Decor, Realtor

ZDIEĽAJTE NÁS