Trend upcyklácie a zmeny účelu každodenných predmetov na nevšedné kusy nábytku už dávno nepatrí len do interiéru. Nábytok z paliet sa stáva čoraz viac populárnym a to nielen pre svoj originálny a nadčasový dizajn, ale aj pre jeho cenovú nenáročnosť. Navyše, pridanú hodnotu pridá týmto predmetom aj dobrý pocit z ručnej práce. Vytvorte si aj vy váš vlastný paletový nábytok.

 

nabytok z paliet 1

 

Jednou z hlavných výhod paletového nábytku je to, že si môžete zostaviť nábytok, ktorý vyzerá jedinečne a má presne takú veľkosť, akú potrebujete. Vo výsledku tak dostanete to, čo je robené na mieru aj svojimi rozmermi, aj vašim vkusom.

Vertikálny kvetináč

Zdvihnutím jednej palety a pripevnením niektorých drevených dosiek pod vodorovné stojky môžete vytvoriť priestorovo úsporný vertikálny kvetináč, ktorý sa stane útočiskom napríklad vašich obľúbených byliniek. Nie len že sa nebudete musieť stále zohýbať až k zemi, ale tento vertikálny kvetináč sa stane aj krásnym dizajnovým prvkom vašej záhrady či kuchyne na chalupe.

Kamarát na grilovanie

Tento kamarát na grilovanie je vyrobený rovnakým spôsobom ako vertikálny kvetináč a predstavuje najjednoduchšie úložné riešenie pre každého grilmajstra. Zahrnutím niektorých háčikov na takto postavenú peletu si môžete odkladať všetko potrebné kuchynské náradie, korenia či omáčky.

Paletový záhradný bar

Mnoho ľudí sníva o tom, že bude mať bar vo svojej záhrade, no málo ľudí vie, že vďaka paletám sa môže ich sen stať realitou. Kreativite sa medze nekladú a všetko závisí od toho, aký vysoký a aký široký váš nový barový pult chcete. Ak chcete byť naozaj originálny, vymaľujte palety farbami.

 

nabytok z paliet 2

Z paliet môže vzniknúť aj pekný kúsok nábytku do interiéru

 

Paletové sedenie

Obľúbená klasika všetkých záhradkárov ale aj milovníkov terás. Paletové sedenie jednoducho vytvoríte naukladaním paliet na seba a samozrejme, ako aj pri ostatných typoch paletového nábytku, ich dostatočným upevnením, čím predídete možným zraneniam či pádom. V prípade sedenia opäť záleží len a vašich preferenciách o výške a veľkosti. Pre maximálne pohodlie si na palety rozložte záhradné matrace a vankúše. Ak túžite po romantickom sedení, hrany paliet ozdobte exteriérovými svetielkami.

Dizajn vášho paletového nábytku

Azda najjednoduchší spôsob ako oživiť váš nový paletový nábytok je zafarbiť ho podľa vašich obľúbených farieb. Nemusíte sa držať iba jedného odtieňa, prípadne dajte farby do rúk aj vašim deťom a vznikne tak kúsok, ktorého sa nebudete chcieť už nikdy vzdať.

Ďalšie tipy na výrobu nábytku z paliet nájdete v článku na stránke: domavi.sk

ZDIEĽAJTE NÁS