Nábytok, ktorý sa vymyká bežnému štandardu. Ručne maľovaný, s láskou zdobený a výnimočný natoľko, že len jeden nábytkový solitér v miestnosti dokáže vdýchnuť priestoru atmosféru mágie a fantázie. Prerábaniu a maľovaniu nábytku sa venuje pani Zuzana, ktorá sa s nami podelila o svoj zaujímavý príbeh.

 

 zuzuletka uvod

 

Ako sa začal príbeh o rozprávkovo krásnom maľovanom nábytku?

Maľovanie nábytku mi do života prišlo úplnou náhodou počas rekonštrukcie môjho bytu. Odmalička som chcela vždy všetko robiť sama a vďaka tomu som bola už ako malá technicky zdatnejšia, ako moji rovesníci. Inak to nebolo ani pri rekonštrukcii, kedy som sa rozhodla zrenovovať si všetky dvere v byte namiesto toho, aby som si kúpila nové. Hľadala som špecifický odtieň farby a vtedy som objavila kriedové farby. Pracovalo sa mi s nimi tak dobre, že som si hneď premaľovala aj kuchynskú linku, po ktorej nasledovali komody a ostatný nábytok. Fotky z prerábok som zdieľala na Instagrame a to spustilo príval žiadostí o renovácie nábytku trvajúci dnes už tri roky.

Ako by ste charakterizovali svoju tvorbu, nejde totiž o prezentáciu klasického vidieckeho štýlu či ľudové motívy…

Moja tvorba je jednoznačne extravagantná. Pôvodne som začínala prerábkami práve do klasického štýlu, čo ma ale prestalo po krátkom čase baviť, pretože takýto typ prerábok zvládne každý aj bez absolvovania základného kurzu. Chcela som svojou tvorbou vynikať a tvoriť nábytok, ktorý si laik doma upraviť nevie, preto som popustila uzdu fantázii a zafungovalo to, ako pri mojej chuti do práce, tak aj u mojich klientov.

 

 zuzuletka home 1  zuzuletka home 2

 

Kde beriete inšpiráciu na konkrétne nápady?

V drvivej väčšine ma inšpirujú filmy. Milujem rozprávky a fantasy filmy. Medzi moje najobľúbenejšie predlohy patria Piráti z Karibiku, Alica v krajine zázrakov alebo Kráska a zviera. Veľmi sa mi páči nábytok z obdobia 18. storočia. Nosím pri sebe zápisník, ktorý pohotovo vytiahnem vždy, keď dostanem nápad na nový kúsok, ktorý potom ladím s farebnou škálou, ktorá sa mi k danému nábytku hodí.

Pre aké interiéry je váš ručne maľovaný nábytok určený alebo vhodný?

Dovolím si tvrdiť, že pre všetky bez rozdielu. Pri extravagantom type nábytku je dôležité zachovať jeho výnimočnosť, preto by ich v interiéri nemalo byť veľa na jednom mieste. V jednoduchom interiéri pekne vynikne veľká masívna komoda, ktorá bude pri minimalistickom zariadení dodávať interiéru šmrnc. Pri extravagantnejšom interiéri odporúčam zas menšie kúsky, úzke komodky, odkladacie stolíky, alebo malé kresielka. Všetko je to len o ladení, preto s každým klientom konzultujem okrem predstavy úpravy aj to, či do interiéru daný kúsok zapadne.

 

zuzuletka home 5  zuzuletka home 6 

 

Nábytky maľujete podľa svojich návrhov, dokážete ale aj splniť očakávania klienta pri jeho presnej predstave?

Moja tvorba pozostáva z polovice z mojich návrhov a z polovice z úprav na želanie. Vždy mám k dispozícii neupravené kúsky nábytku práve pre prípad, že by klient chcel do svojho interiéru konkrétny motív a odtieň farby, ktorá sa mu do daného priestoru hodí. Klient mi pošle fotku svojho interiéru, svoju predstavu a s tou následne pracujem.

Jedna vec je krásne maľovaný nábytok, ale predchádza mu určite aj vyhľadávanie zaujímavých kúskov nábytku a ich renovácia. Ako postupujete pri výbere vhodných kúskov?

Pri výbere nábytku a zároveň aj pri prijímaní nábytku na úpravu od klientov mám jedinú zásadu a tá je, že nikdy nemaľujem na starožitnosti. Tie sú pre mňa posvätné a pri výbere nábytku sa im vyhýbam. Pri hľadaní ostatného nábytku sú to pre mňa dlhé hodiny a niekedy aj celé noci vyhľadávania na bazároch alebo na burzách s nábytkom. Nábytok hľadám buď podľa nápadu, ktorý aktuálne mám, alebo ho hľadám podľa parametrov, ktoré mi zadá klient. Keďže je maľovanie nábytku už aj u nás veľmi trendy, je to často krát boj o pekné kúsky za dobrú cenu, ale práve to ma na hľadaní nábytku baví, pretože mám vždy veľkú radosť keď sa mi podarí zohnať nejaký špeciálny kúsok.

Viac informácií: www.zuzuletkahome.com

ZDIEĽAJTE NÁS