Spoločnosť Green Magic Homes vytvorila zelenú technológiu bývania, ktorá integruje obyvateľov s okolím, podporuje environmentálne povedomie a oceňovanie prírody a ponúka technologické výhody, ktoré poskytujú zaujímavý a zdravý životný zážitok.

 

green magic house 1

 

Štruktúry týchto domov sú pokryté pôdou a bohatou zeleňou, vďaka čomu sú energeticky efektívne a šetria energiu pri zachovaní teplotne vyváženého interiéru. Interiér upokojuje zmysly, napomáha obyvateľom k vnútornému pokoju, vyváženosti, a zároveň ich udržiava v neustálom spojení s vonkajším prírodným prostredím.

 

green magic house 5

 

Pokročilá modulárna technológia

Green Magic Homes sú postavené z modulárnych komponentov vyrobených z kompozitných laminátových materiálov. Konštrukcie ponúkajú niekoľko možností variability stavby, rýchlu a jednoduchú montáž a celkovú bezpečnosť na inžinierskej a konštrukčnej úrovni. Vďaka tejto technológii je možné stavbu zelených domov prispôsobiť ľubovoľnému typu terénu a prispôsobiť individuálnym potrebám svojich budúcich obyvateľov.

 

green magic house 2

green magic house 6

 

Pri výstavbe sa kombinujú technológie, materiály a stavebné metódy, ktoré sú rýchle, efektívne, obnoviteľné, znižujú množstvo odpadu a pochádzajú z miestnych zdrojov. Zostavenie celej konštrukcie trvá trom ľuďom približne tri dni a to bez využitia ťažkej techniky. K jednotlivým komponentom je možné pridať vybavenie pre zapojenie elektriky, potrubie na prívod vody a kanalizáciu. Jednotlivé časti domu sa môžu rozšíriť o ďalšie priestory. 

 

green magic house 3

 

Benefity stavby:

  • interiéry s vysokými stropmi, vysokými oknami a priestrannými priestormi
  • prúdenie okolitého vzduchu vo vnútri jednotky bez stagnácie v zákrutách vyžaduje menej energie na cirkuláciu vzduchu a udržanie rovnomerných teplôt
  • vysoká energetická účinnosť
  • panely FRP v kombinácii s integrovanou izoláciou umožňujú, aby boli konštrukcie veľmi energeticky efektívne minimalizovaním prenosu tepla a udržiavaním konštantnej a stabilnej teploty vo vnútri, nezávisle od vonkajších výkyvov
  • odolná voči vode a korózii, chránené dvoma vrstvami hydroizolačných prvkov, aby sa predĺžila celková životnosť stavby
  • prírodné prostredie
  • technológia GMH je navrhnutá tak, aby bola pokrytá bujnou vegetáciou, ktorá umožňuje integráciu s akýmkoľvek prírodným prostredím

 

green magic house 4

 

Napriek tomu, že ide v podstate o jednoduché kontajnerové stavby, stretli sa s veľkým úspechom po celom svete. Sú žiadané ako domy pre ľudí milujúcich prírodu a žijúcich v súlade s prírodou, sú postavené ako hotely pre klientov, ktorí chcú skúsiť netradičný a výnimočný zážitok ubytovania a využívané sú tiež ako víkendové alebo záhradné domčeky. 

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Green Magic Homes

ZDIEĽAJTE NÁS