On, stavebný inžinier s dlhoročnou praxou v stavebníctve. Ona, umelkyňa študujúca a žijúca dlhé roky v zahraničí s vášňou pre originálny dizajn. Concrete Top Solutions je mladá firma, ktorá sa zameriava na dizajnové výrobky; na mieru vyrobené betónové umývadlá a kuchynské dosky pomocou technológie GFRC (GlassfibreReinforcedConcrete – vláknom vystužený betón).

 

concrete top solutions 6

 

Po rokoch strávených v našich zamestnaniach, sme rozmýšľali nad tým, čo by nás v živote naozaj napĺňalo, dávalo nám zmysel a energiu ísť ďalej a zároveň by to robilo radosť aj iným. Rozhodnutie prišlo pomerne rýchlo po tom, čo sme objavili GFRC a začali testovať vo vlastnej dielni na čo všetko sa dá táto technológia využiť. To, čo naša firma robí, vyžaduje kreativitu, praktickú prácu a inovácie, spoluprácu s umelcami, staviteľmi, architektmi a jednotlivcami, čo nás nesmierne baví.Umývadlo GRAVITY

Vo svete má GFRC betón široké uplatnenie, v našich končinách je však pomerne neznámy. V predstavách mnohých ľudí je "betón" stále len niečo hrubé, ťažké a lacné. To však neplatí o GRFC. My se sa tento pohľad na betón rozhodli zmeniť. 

 

concrete top solutions 1  concrete top solutions 4  concrete top solutions 3 

 

Vláknom vystužený betón (GFRC) je kameň vyrobený z viacerých prírodných prvkov vrátane sklených vlákien. Znamená to, že je ľahší a flexibilnejší, ale aj tvrdší ako klasický betón. GFRC je taký univerzálny, že jeho špecifikácia, tvar a štruktúra sa dajú prispôsobiť každému projektu bez ohľadu na to, aké odvážne alebo ambiciózne je zadanie. Kompozit je založený na prírodných oxidoch zemín, ktoré sa všeobecne považujú za bezpečné pre životné prostredie. Umývacia voda použitá počas výroby je tiež zásaditá a obvykle sa ukladá do vyrovnávacích nádrží a neuvoľňuje sa drenážou. Výskum ukazuje, že GRFC má menší vplyv na životné prostredie než iné stavebné materiály pre svoju nízku hmotnosť, takže počas prepravy spotrebúva menej energie a znižujú sa tak náklady.

Concrete Top Solutions, s.r.o., oživuje projekty, umelecké inštalácie a vysnívané domy, kde ostatní nemôžu. Špecializujeme sa najmä na kuchynské dosky, umyvadlá na mieru a dizajnové doplnky.
Umývadlo VECTOR Jedným z mnohých príkladom je elegantné pultové umývadlo VEKTOR. Je ručne odliate do nami navrhnutej originálnej formy, zospodu duté, vyrobené technológiou GFRC, čím dosahuje trvácne vlastnosti klasického monolitického betónového odliatku pri nižšej celkovej hmotnosti. Umývadlo je ošetrené 3-vrstvovým uzáverom Z SiAcryl 14 a je vhodné aj do exteriéru.

Viac informácií: www.concretetopsolutions.eu

ZDIEĽAJTE NÁS