V roku 1931 položil Eduard Klinger základný kameň svojej zámočníckej firmy s jedným zamestnancom v Linzi. Dnes je táto rodinná spoločnosť najväčšou medzinárodnou značkou okien v Európe, lídrom v oblasti technológií a inovácií v brandži.

 

internorm

 

Tretia generácia vlastníkov - Anette Klinger, Christian Klinger a Stephan Kubinger – sú na túto dlhú a predovšetkým úspešnú históriu určite právom hrdí.

Internorm zamestnáva viac ako 1 900 zamestnancov, má približne 1300 obchodných partnerov v 21 krajinách sveta. Do dnešného dňa bolo v troch rakúskych závodoch - Traun, Sarleinsbach a Lannach vyrobených viac ako 26 miliónov okien a dverí „100% Made in Austria“. Okrem okenných a dverových systémov vyrába spoločnosť Internorm aj produktové rady a systémy na ochranu pred slnkom a hmyzom.

Aj napriek pandémii sa okrúhle jubileum spoločnosti oslavovalo vo veľkom, avšak len virtuálne. Tisíc účastníkov si 24. februára 2021 pripilo pohárom sektu na ďalšie inovácie a úspechy spoločnosti, ktorá je lídrom číslo jedna na trhu vo svojom odbore.

Slávnosť bola vysielaná z profesionálneho online štúdia v Internorm centrále v Traune, a zábavne moderovaná moderátorkou Puls4 - Alina Marzi. Okrem úspešného zavedenia na trh drevo-hliníkového okna HF400, špeciálne pre švajčiarsky trh a niekoľkokrát oceneného prémiového okna KF520, sa pozornosť sústredila na informácie a najnovšie skúsenosti počas korona pandémie z rôznych trhov. „Náročné časy si vyžadujú inovatívne nápady. Tohtoročným partnerským podujatím sme mohli osláviť naše 90. výročie vo veľkom štýle aj napriek momentálne obmedzeným možnostiam a posilniť súdržnosť Internorm rodiny. Toto podujatie vnímame aj ako znamenie, že žijeme svojou inovatívnou filozofiou na všetkých úrovniach a tešíme sa na budúcnosť, “uviedol spolumajiteľ spoločnosti Internorm a hovorca spoločnosti Christian Klinger.

Odovzdávanie vedenia spoločnosti

Ďalším vrcholom osláv bola pocta odchádzajúcemu výkonnému riaditeľovi Helmuthovi Bergerovi. V minulom roku spoločnosť Internorm oznámila rozšírenie riadenia spoločnosti - Johann Brandstetter (predaj a marketing), Markus Dietachmair (kontrola, vývoj a IT) a Martin Weinrotter (výroba a nákup), čím vytýčila dlhodobý smer do budúcnosti. Toto odovzdanie sa uskutočnilo oficiálne v rámci osláv. Helmuth Berger odchádza na konci februára 2021 do zaslúženého dôchodku. Spolumajiteľ spoločnosti Internorm a hovorca spoločnosti Christian Klinger: „Rozšírením riadiaceho tímu máme vynikajúcu kombináciu interných skúseností spoločnosti a trhu, ako aj čerstvé externé odborné znalosti. Ako hodnotová rodinná spoločnosť sme veľmi optimistickí, pokiaľ ide o úspešnú budúcnosť značky Internorm. Predovšetkým by som chcel poďakovať Helmuthovi Bergerovi za 48 rokov plného nasadenia, vášne a lojality v Internorme."

Internorm: pripravený na budúcnosť

Ako obvykle, perspektíva spoločnosti Internorm je zameraná na budúcnosť. V súlade s tým dal spolumajiteľ a hovorca spoločnosti Christian Klinger na partnerskom podujatí aj niekoľko vzrušujúcich vyhliadok do budúcnosti: „Chceme využiť a rozšíriť naše know-how v oblasti digitálneho poradenstva, najmä v súčasnej situácii, ale aj v dlhodobom horizonte. Vidíme tiež veľký inovačný potenciál na strane produktu, tu sa kladie dôraz na funkčnosť a nezávislé „myslenie“. Najmä v čase zmeny klímy by mali okná v budúcnosti prevziať samotné riadenie klímy, napríklad vetranie, automatické tienenie, ako aj ochrana pred teplom a chladom. Internorm je taktiež vynikajúco pripravený na ďalšie desaťročie spoločnosti a sme si istí: Budúcnosť okna pochádza z Rakúska,“ sumarizuje Klinger.

My sa pripájame a želáme spoločnosti INTERNORM všetko najlepšie.

ZDIEĽAJTE NÁS