Architektúra tohto pôsobivého hotelového rezortu predstavuje harmonické prepojenie bohémskeho a súčasného dizajnu s jedinečnosťou a organickosťou prírodného prostredia.

 

hotel grecko 4

 

Začlenenie stavby do drsnej topografie prírody

Názov rezortu Acro Suites pochádza zo starogréckeho slova akros, čo znamená okraj. Práve na okraji nápadného skalného útesu pozdĺž zálivu Monos s výhľadom na Krétske more, vznikli nadčasové jaskynné apartmány, ktoré hosťom poskytujú luxusné a zdravé ubytovanie v rovnováhe s prírodným prostredím.

Práve rovnováha a únik pred stresom je ústredným mottom pobytu v tomto rezorte. Architektonické poňatie stavby v dramatických skalnatých výbežkoch s výhľadom na nekončiaci oceán je oslavou oddanosti tradíciám a klasickej gréckej ostrovnej architektúre. Dizajn hotela je čistý a minimalistický, s dôrazom na detail.

 

hotel grecko 1

hotel grecko 15

 

Prírodné materiály a neutrálna farebná paleta

Spojenie s prírodou a udržateľnosť bola podporená aj využitím materiálov a textúr na realizáciu stavby. V hlavnej úlohe vystupujú prírodné kamene, mramor, hlina a drevo pochádzajúce z Kréty. Všetky tkaniny a látky vyskytujúce sa v hoteli sú vyrobené z organických materiálov. Nielen stavba ako taká, ale aj väčšina nábytkov, zariadenia a doplnkov v hoteli vznikla pod rukami gréckych remeselníkov a umelcov.

 

hotel grecko 2 hotel grecko 3

 

Každý zo 49 apartmánov a víl v rezorte je založený na palete jemných farebných odtieňov a prírodných zemitých tónov. Všetky izby majú jedinečné dizajnové detaily a nádherný výhľad na Krétske more. Do miestností s panoramatickými oblokmi od zeme po strop preniká prirodzené svetlo, ktoré poskytujú priestorom hrejivosť a energiu slnečných lúčov. Niektoré z apartmánov boli vytesané priamo do skalnatého útesu. Časti skalného povrchu zostali vystavené okolo terás, bazénov a aj v ostatných častiach interiéru, aby zostala zachovaná energia z pobytu ako v skutočnej jaskyni. Kamenné steny tiež pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu po celý rok, čím sa znižuje potreba vykurovania a klimatizácie.

 

hotel grecko 6

 

Minimalizmus a luxusný dizajn ruka v ruke

Na minimalistickú architektúru apartmánov a spoločenských priestorov prirodzene nadväzuje aj vlastné kúpeľné hotelové centrum. Tradičný hammam vznikol spojením zakriveného hladkého kameňa s mäkkými prírodnými prvkami. Veľké byzantské mramorové kúpele sú situované v oválnom priestore a ponúkajú hru svetla a vodného prvku pre dokonalý upokojujúci účinok. Salóniky a relaxačné priestory sú ladené v neutrálnych farebných tónoch. Bazény sú exteriérové i interiérové a vyhrievaný bazén poskytuje ideálnu relaxačnú bodku po hodinách jogy, ktoré rezort ponúka vo vlastnom jogovom centre.

 

hotel grecko 11 hotel grecko 10 hotel grecko 9

 

Hlavnú líniu dizajnu tvorí čistota a harmónia

Architekt Stavros Peppas a interiérový diazajnér Mnos Kipritidis, ktorí sú hlavnými autormi celého návrhu rezortu úzko spolupracovali aj na dizajne hotelovej reštaurácie a koktailového baru. Reštaurácia, ktorá odráža prirodzený vzhľad apartmánov, je vybavená mramorovým nábytkom na mieru, prírodnými tkaninami a medenými a drevenými detailmi. Jedným z materiálov využitých na stavbu, ktorý nepochádza z Kréty je Makuti. Ide o východoafrickú slamu, konkrétne listy kokosových paliem, ktoré sú sušené na priamom slnku. V bare tunajšieho rezortu vytvárajú strop, poskytujú tieň a kývaním sa vo vetre vytvárajú spolu so šumom mora neopakovateľnú zvukovú kulisu a relaxačnú atmosféru. 

 

hotel grecko 14

 

V menu baru i reštaurácie sa ponúkajú výlučne moderné grécke špeciality, klasické, vegánske i vegetariánske menu. Pokrmy sa vyrábajú z na ostrove dopestovaných najkvalitnejších surovín od overených malých fariem z celého ostrova.

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Giorgos Sfakianakis

ZDIEĽAJTE NÁS