Okrem harmónie farieb a tvarov je mimoriadne dôležité, aby vnútorný priestor domu odzkradloval osobnosť jeho obyvateľov, hovorí interiérová dizajnérka Anita Darida-Sárközi, ktorá sa rozhodla už v niekoľkých projekte využiť na novopostavený dom kamenné dyhy Grey és a Copper- New LiteStone.

 

slate design 1

 

Kamenné dyhy Slate Design ste už použili pri viacerých svojich prácach, môžete nám o nich niečo povedať?

Požiadali ma s kolegyňou, aby sme pretvorili interiér Ferienhotela. Mali sme zmeniť typický rakúsky hotel na hotel v modernom duchu. Najviac nám dali zabrať zaoblené plochy, lebo tie sme chceli zvýrazniť. Vtedy sme objavili ohybnú kamennú dyhu Eco Stone, ktorú sme použili vo vstupnej hale, na recepcii, pri barovom pulte, na stĺpy, aj na iné zaoblené plochy. Neskôr som tento špeciálny materiál použila opäť v jednom dome v 2. budapeštianskom obvode, a to na interiérovú stenu za televízorom.

Akú ste mali koncepciu pri novo postavenom dome?

Používanie Slate Design v exteriéri je možné bez problémov. Určite som chcela veľmi čisté línie, páči sa mi moderné, elegantné ale nie minimalistické riešenia. Keďže budova je pomerne jednoduchá stavba, hľadali sme špeciálny materiál a zaujímavé farby. Trvali sme však na použití prírodného materiálu. Kamenná dyha je tenký materiál, ale stále je to pravý kameň, pomocou ktorého vieme vytvoriť aj na veľkej ploche prirodzený efekt, a to hravou aplikáciou pomerne veľkých obkladačiek. Aj keď nápad použiť kamennú dyhu pochádza od architekta Csabu Litkeyho, vedela som, že nebudeme sklamaní, lebo som už tento materiál poznala.

 

slate design 2

 

Pri dome v Budakeszi ste sa rozhodli pre Grey a Cooper-New farby. Podľa čoho ste ich vyberali?

Farba fasády je sivobiela, k nej sme hľadali nejakú kontrastnú farbu, čím sa stala grafitová. Medená farba pri nich vyzerá veľmi nápadne, je lesklá a pôsobivá.

Aké sú podľa vás výhody kamennej dyhy?

Veľmi sa mi páči, že je to viditeľne prírodný materiál, na rozdiel od umelých materiálov, na ktorých sa vzory opakujú, v prípade kamenej dyhy je každá obkladačka jedinečný kus. V prípade kamennej dyhy sa do popredia dostáva rozmanitosť prírodného kameňa. Tiež považujem za dôležité, že je k dispozícii v rôznych farbách, je to ľahký materiál a veľmi ľahko sa s ním pracuje. Kamenná dyha môže byť použitá v interiéri aj v exteriéri. Je odolná voči vysokej teplote, takže sme s ňou mohli zakryť aj krb v malej samostatnej budove, ktorú nazývame párty dom.

 

slate design 3

 

Čo vás na vašej práci baví najviac?

Je to vždy ten začiatok spolupráce s klientom. My ukážeme niečo zo seba a zároveň sa snažíme spoznať klienta, a tak sa počas viacerých stretnutí zladíme.

Aké sú trendy interiérového dizajnu v súčasnosti?

Miešanie štýlov sa stáva čoraz častejším. Osobne sa mi to veľmi páči, pretože vďaka tomu je konečný výsledok veľmi osobitý a svojrázny.

 

slate design 5

 

Vráťme sa k téme kamenná dyha Slate Design. Komu by ste ju odporučili?

Odporúčam ju tým, ktorí sa zamýšľajú nad moderným riešením budov, domov a nad elegantnými priestormi. Avšak práve pre svoju eleganciu a modernosť považujem za dôležité, aby bola aplikácia dyhy vykonaná precízne, aby s materiálom pracovali ruky odborníkov. Pri realizácii domu v Budakeszi som odporučila dodávateľa spoločnosť Slate Design. Pracovali veľmi pekne a precízne, a tak fasáda domu dostala kvalitný a jedinečný vzhľad.

Viac informácií: www.slatedesign.sk

ZDIEĽAJTE NÁS