HP4® je disperzný povlak založený na celkom novej technológii, ktorý je vďaka svojim vlastnostiam schopný odrážať teplo v interiéroch. Výrobok sa nanáša na povrch, ktorý chceme izolovať pomocou mimoriadne priľnavého a priedušného spojiva. 

 

hp4

 

Špeciálny materiál odráža sálavé teplo (70-90%) znižujúc tým aj pohlcovanie tepla stenou. Tento nový typ izolácie vedie k významným úsporám energie.HP4® je pre svoje mimoriadne vlastnosti schopný vo vysokej miere znižovať a predísť problémom spôsobeným vlhkosťou a plesňou.

Pri aplikácii na vnútornú stranu steny sa 70–90% tepla sálajúceho z interiéru odrazí z povlaku. Zvyšné sálajúce teplo sa dostane do steny a zabezpečuje jej optimálnu teplotu. Pri aplikácii na vonkajšiu stranu steny je účinok, samozrejme, obojstranný, chlad prichádzajúci zvonka povlak tiež odráža. Prenikajúce množstvo zabezpečuje optimálny prechod medzi teplotou steny a okolia. Preto sa na stene neusadí para, dokonca stena zostáva neustále suchá.

Produkt HP4® je možno naniesť striekaním aj gletovaním. Materiál treba naniesť v tenkej 0,5 – 1 mm vrstve na stenu, a tak je schopný odrážať naspäť do miestnosti 70–90% sálavého tepla. V teplých mesiacoch znižuje prehriatie miestnosti, v zimných mesiacoch zabezpečuje rovnomerné, rýchle zohriatie miestnosti, optimálnu distribúciu tepla a z odrazeného tepla aj príjemný pocit tepla.

POUŽITIE PRODUKTU V STAVEBNÍCTVE

Povlak HP4® v prípade interiérových povrchov slúži na zlepšenie pocitu tepla, na zabezpečenie vhodnej tepelnej izolácie a na znižovanie plesnivenia spôsobeného parou a tepelnými mostmi. Pre jeho nadmernú priľnavosť možno ho aplikovať a nanášať na širokú škálu povrchov. Je použiteľný takmer na všetky typy povrchov stien. Na základe praktických skúseností v takto zateplených miestnostiach možno dosiahnuť výraznú, až 20-30 percentnú úsporu energií. Konkrétne povrchy, na ktoré možno aplikovať povlak HP® sú interiérové omietané a vyhladené steny, betónové povrchy, sadrokartónové, drevené, kovové a sklené povrchy.

 

etiketa HP4

 

JEDNODUCHÁ APLIKÁCIA

Nanášanie povlaku HP4® pre jeho jednoduchú obsluhu možno aj bez vyhľadania odborníka. HP4® je látka sivobielej farby s pastovou konzistenciou. Je možné pretrieť ju disperznou paropriepustnou farbou. V prípade potreby môžeme látku sfarbiť farebnou pastou.HP4® sa dá naniesť klasickým gletovaním alebo strojovým striekaním. Po vyschnutí – v závislosti od teploty – po 4 hodinách je možné prípravok zbrúsiť a maľovať.

Produkt je na vodovej báze, preto v závislosti od spôsobu nanášania je riediteľný vodou v 2-25%. V prípade nadmerného riedenia stráca vlastnosti. HP4® nie je mrazuvzdorný, pred aplikáciou ho treba skladovať na mieste chránenom pred mrazom (nad +5oC). Po aplikácii zabezpečuje žiadané teploodrážajúci a tepelnoizolačný účinok medzi teplotami +100oC a -30oC.

Viac informácií: www.hp4.sk

ZDIEĽAJTE NÁS