Spoločnosť Internorm pravidelne prináša na náš trh nové revolučné technológie súvisiace s komfortom bývania, konkrétne kvalitou okien, ich pevnosti, odolnosti i bezpečnosti. Jednou z technológii, ktoré spĺňajú stále rastúce požiadavky klientov na dizajn, techniku, kvalitu a komfort okien je Internorm I-tec Tienenie.

 

Internorm okno dieta

 

Je ideálne, ak energiu, ktoré okno potrebuje a spotrebuje, dokáže samo vyrobiť. Prvý produkt, ktorý spĺňa tento princíp je motoricky poháňaná tieniaca technika I-tec. Tá môže byť vložená do konštrukcie Internorm zdvojeného okna alebo klasicky ako interiérová žalúzia. Na výber je žalúzia, plisovaná roletka alebo roletka Duette®. Na prevádzku tienenie využíva solárny fotovoltaický článok zabudovaný priamo v okne. I-tec žalúzia sa nachádza v priestore medzi uzatvorenými tabuľami skla (2-sklo alebo 3-sklo) a zvonku predsadenou tabuľou skla, ktorú je možné otvoriť. Tienenie je chránené pred znečistením a vetrom, čím je vhodné aj pre vysoké výškové budovy, kde silný vietor ohrozuje bezpečnosť inštalácií tieniacej techniky.

I-tec Tienenie je možné zabudovať do systému okien, ktoré Internorm ponúka v materiáloch plast-hliník a drevo-hliník. Najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti sa však dosahujú pri zabudovaní I-tec Tienenia do zdvojeného systému okien. Internorm má v ponuke zdvojené systémy okien v plastovo-hliníkovom prevedení okna KV 350a KV 440 a drevo-hliníkovom prevedení okna HV 350.

 

Internorm celkovy pohlad spalna  Internorm okno s energeticky sebestačným tienením 1 

 

Tienenie v Internorm zdvojenom systéme okien môže byť ovládané motorom bez externého zdroja elektrického prúdu (I-tec Tienenie), ale môže byť napojené aj klasicky na elektrický prúd, prípadne manuálne na retiazku. Energia pri I-tec Tienení sa získava priamo na okne z fotovoltaického modulu integrovaného v žalúzii. Takto motor v I-tec Tienení zabezpečuje otváranie a zatváranie žalúzie nezávisle a sebestačne od zdroja prúdu. Fotovoltaickým článkom vyrobená elektrická energia sa ukladá do akumulátora a podľa potreby je pripravená na odber. Permanentné nabíjanie akumulátora vzniká už pri difúznom dennom svetle.

 

Internorm okno celkovy pohlad

 

Výhody tohto systému tieniacej techniky sú v tom, že nevznikajú žiadne náklady na energiu, výdavky na zabudovanie a búracie práce, pretože nie je potrebné inštalovať k oknu prívod elektrickej energie. Tým je možné slnečnú ochranu optimálne použiť aj pri rekonštrukcii, pretože k funkcii nie je potrebné pripojenie do elektrickej siete. I-tec Tienenie je po montáži do okna ihneď funkčné, a v prípade takmer všetkých zdvojených okien Internorm je možné systém tienenia dodatočne demontovať. Ovládanie prebieha cez bidirekcionálny prijímač, pričom viacero tienení je možné ovládať súčasne, samostatne či v kombinácii. Ešte väčší komfort zabezpečuje ovládanie pomocou inteligentného systému. Inteligentné Internorm riadenie budov umožňuje mobilné riadenie tienenia cez smartfón, tablet alebo internet.

 

Internorm celkovy pohlad spalna

 

Inteligentný automatický režim umožňuje s rozpoznaním dňa a noci samočinné vytiahnutie žalúzie pri východe slnka a stiahnutie žalúzie pri západe slnka. Meraním slnečného žiarenia a teploty zabraňuje prehriatiu v miestnosti. V zime udržiava automatické riadenie žalúzie otvorené a umožňuje tak maximálne využitie solárnej energie a tým redukciu nákladov na vyhrievanie. Ak ste na dovolenke a zabudli ste pred odjazdom zatiahnuť žalúzie, aplikácia I-tec SmartWindow je pre vás ideálnym riešením. Žalúziu môžete jednoducho a odvšadiaľ ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu.

Výhody Internorm I-tec Tienenia:

  • inteligentný automatický modus umožňuje vďaka funkcii rozpoznania dňa a noci samočinné vytiahnutie/stiahnutie žalúzie
  • meranie slnečného žiarenia a teploty znižuje prehriatie miestností
  • súčasné ovládanie viacerých žalúzií, plisovaných roletiek príp. dvojito plisovaných roletiek Duetten®
  • nevznikajú ďalšie náklady na energiu
  • nevznikajú žiadne náklady na inštaláciu
  • tienenie sa nachádza priamo medzi tabuľami skla a je chránené pred znečistením
  • možnosť ovládať cez systém Loxone a Mediola

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

ZDIEĽAJTE NÁS