Dom, záhrada – naše bývanie. Priestor, v ktorom sa chceme cítiť dobre a bezpečne. Celkový dojem domu dotvárajú aj zdanlivé maličkosti, ktoré sú však v konečnom dôsledku veľmi dôležité. Či už pre bezpečnosť, zdravie alebo aj pocit istoty. Oplotenie je neoddeliteľnou súčasťou každého domu. Zaujme na prvý pohľad a dotvára celkový dizajn bývania i okolitého prostredia.

 

hd metal 1 hollywood

 

O výbere správneho a estetického oplotenia a vstupnej brány sme sa rozprávali s majiteľom spoločnosti HD metal, Mgr. Davidom Hegyim. „Brány vyrábal ešte náš otec pred viac ako tridsiatimi rokmi. Remeslo som sa naučil od neho. Získané dedičstvo som postupne ďalej rozvíjal a pred desiatimi rokmi som založil firmu HD Metal," začína svoje rozprávanie majiteľ spoločnosti.

 

hd metal 1 majitel

 Foto: Majiteľ spoločnosti, Mgr. David Hegyi

 

Ako napovedá názov firmy – HD metal, brány a ploty vyrábajú zo všetkých dostupných kovových materiálov, nehrdzavejúcej ocele, železa i hliníka. Hlavným cieľom spoločnosti je totiž vyrobiť produkt, ktorý je funkčný, komfortný, bezpečný s neopakovateľným dizajnom, bezúdržbový dlhodobo trvácny. Vkus každého človeka je individuálny a jedinečný, a spoločne s profesionálnymi skúsenosťami je aj výsledný návrh prepojením všetkých týchto atribútov.

 

hd metal 1 florida

hd metal 1 amsterdam

 

Mgr. David Hegyi hovorí, že klienti sú dnes prirodzene nároční. „Radi by vopred presne vedeli, ako bude vyzerať ich oplotenie. U nás sa teda všetko začína návrhom, kde s klientom detailne preberieme, akú má predstavu o vzhľade, dizajne, farbe a použitom materiáli. Na základe jeho predstavy pripravíme viacero návrhov," približuje proces vzniku konkrétneho oplotenia.

Výhodou pri projektovaní je skutočnosť, že sestra majiteľa spoločnosti, Ing. Tünde Hegyiová je skúsenou architektkou, ktorá vie presne realizovať návrh a vysnívanú predstavu klienta. „Klient, samozrejme, môže do celého procesu zasahovať a dotvárať ho. Na konečný návrh sa vypracuje cenová kalkulácia a po odsúhlasení nasleduje zameranie oplotenia, detailná kresba návrhov a jeho výroba. Po kontrole výroby sa spoločne s klientom dohodne montáž plota, jeho odskúšanie a odovzdanie do užívania. Takto vznikajú dokonalé brány, ktoré presne spĺňajú predstavy o vysnívanom oplotení."

 

hd metal vizualizácia

 Foto: Vizualizácia projektu konkrétnej brány pre klienta

 

Novinkou v sortimente spoločnosti je od roku 2020 aj ponuka jedinečných dizajnových panelov, ktorými možno vytvoriť oplotenie prispôsobené danému projektu. Použitím dizajnových panelov v celom exteriéri sa dá vytvoriť jednoliaty a komplexný vzhľad celého objektu. Môžete si vybrať z viac ako 50 vzorov, ale dajú sa vytvoriť aj panely podľa vlastných predstáv. Pri použití dizajnových panelov pri výrobe plotov predstavuje hranicu iba vlastná predstavivosť. Každý plot je teda originálny a neopakovateľný.

 

hd metal 1 denver

hd metal 1 tokio

 

Na výbere oplotenia a brány si treba dať záležať. Klientom majitelia zo spoločnosti HD Metal vždy odporúčajú brať do úvahy konkrétne parametre a výhody a nevýhody jednotlivých riešení oplotenia. Konkrétne vyzdvihujú zváženie nasledujúcich kritérií:

  • Výber materiálu na oplotenie. Ten ovplyvňuje stabilitu, vizualitu a životnosť produktu. V spoločnosti HD Metal majú v ponuke široký sortiment výplní plota – kované, hliníkové a nerezové.
  • Doplnkové komponenty, ako sú kolieska, závesy či pánty patria medzi dôležitú súčasť hotového produktu. Pri kovaných bránach treba voliť nadčasové doplnkové komponenty, ktoré sú značkové, kvalitné a s dlhou životnosťou.
  • Rozhodnutie klienta o automatizácii brány je pri výbere oplotenia zásadnou otázkou. Brány možno riešiť posuvným i krídlovým otváraním v súvislosti s priestorom, ktorý má klient k dispozícii.
  • Pozinkovanie oplotenia je kľúčové z hľadiska dlhej životnosti plotu, kované produkty sú vďaka pozinkovaniu odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia i korózii, a slúžia tak bez nutnosti ďalšej údržby dlhé roky.

 

hd metal 1 tree

 

HD METAL je rodinná firma, ktorá pôsobí na trhu už 10 rokov. Zaoberá sa výrobou železových, hliníkových a nerezových produktov, ako napríklad: ploty, brány, schody, prístrešky, zábradlia... Cieľom spoločnosti je splniť konkrétne predstavy zákazníka od projektovania, cez výrobu až po profesionálnu montáž.

Viac informácií: www.hdmetal.sk, instagram: hd_metal_

ZDIEĽAJTE NÁS