Ploché strechy sú dnes výrazným prvkom architektúry. Rovná strecha však nie je len dizajnérskym kúskom. Dokáže byť bezpečná, funkčná a navyše ekologická a estetická.

 

vistaco 7

 

Na všetkých strechách sa nachádza kombinácia fasádnych prvkov, podláh, oplechovaní, presklení, prípadne zábradlia. Všetky tieto prvky musia korešpondovať s hydroizoláciou strechy, ktorá musí byť extrémne odolná, kvalitná a bezpečná.

Firestone/ELEVATE RubberCover EPDM

Takýmito vlastnosťami sa vyznačuje plne vulkanizovaná fólia (alebo membrána) RubberCover EPDM od spoločnosti Firestone Building Products (po novom ELEVATE), ktorá je zložená z EPDM polyméru a priemyselných sadzí. Ponúka bezkonkurenčnú odolnosť voči ozónu a UV žiareniu. Pretože membrána neobsahuje žiadne zmäkčovadlá alebo chemicky nestabilné prímesi, jej vlastnosti sa časom nemenia a tým poskytujú udržateľné riešenie každého strešného plášťa. Minimálna životnosť membrány pri exponovanom systéme (mechanicky kotvený, plnoplošne lepený) je 50 rokov, očakávaná až 80 rokov. Pri priťažovanom/balastovanom systéme alebo zelených strechách je to oveľa viac.

 

vistaco 9

 

Rýchla a ľahká inštalácia, vysoká flexibilita

Fólia RubberCover EPDM dokáže pokryť plochú strechu bez jediného spoja. Je k dispozícii vo veľkostiach panelov do 15 metrov na šírku a 61 metrov na dĺžku, čo vedie k menšiemu počtu spojov a kratšiemu času na inštaláciu. Podľa potreby sa zákazníkom strihá na mieru, čo minimalizuje prebytočný odpad. Membrána zostáva flexibilná pri teplotách až do -45°C. Nemá nosnú vložku, dokáže sa predĺžiť o viac ako 300%, aby sa prispôsobila nerovnosti povrchu prípadne pohybom budov. Je homogénna, takže nezáleží na tom, ktorou stranou sa inštaluje. Výhodou kvôli bezpečnosti je možnosť inštalácie bez použitia plameňa a bez nutnosti použitia špeciálneho náradia. Membrána sa jednoducho prilepí na podklad kontaktným lepidlom alebo lepidlom na vodnej báze.

 

vistaco 1

 

Chemická stálosť, ľahká váha a opraviteľnosť

Fólia RubberCover EPDM je chemicky stála, neobsahuje žiadne prísady ani zmäkčovadlá, ktoré z nej časom migrujú, čo umožňuje opakované použitie dažďovej vody pre polievanie záhrad alebo napájanie zvierat. Môže sa inštalovať na akýkoľvek podklad bez nutnosti použitia separačnej vrstvy (priamo na extrudovaný/expandovaný polystyrén, bitumen atď.). Je veľmi ľahká 1.51kg/m² a svoju váhu nestráca počas svojej životnosti.  Vďaka chemickej stálosti a príslušenstvu QuickSeam sa dá jednoducho opraviť kedykoľvek počas svojej celej životnosti. To znamená, že aj v prípade rozšírenia vašej strechy je možné napojenie novej fólie na pôvodnú.

 

 

vistaco 8

 

Ideálna voľba pre zelené strechy a PV panely

Kvôli svojej dlhej životnosti a veľkým rozmerom fólie s minimálnym počtom spojov je táto membrána ideálnou voľbou pre zelené strechy a inštaláciu PV panelov, kde sa počíta s extrémne vysokou životnosťou celého systému. Certifikát FLL pre extenzívnu a semi-intenzívnu zeleň je pre fóliu samozrejmosťou. Všetkými svojimi vlastnosťami sa membrána RubberCover EPDM stáva jedným z najekologickejších strešných výrobkov na trhu. Zachováva si svoje fyzikálne vlastnosti aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu. Systém je navrhnutý tak, aby vydržal skúšku časom a majiteľom domov zaistil pokojné bývanie.

Viac informácií: www.rubbercover.sk www.vistaco.sk

ZDIEĽAJTE NÁS