O fenoméne Feng Shui už počul každý z nás. Ide o 4 tisíc rokov staré čínske umenie, ktoré sa zaoberá smerovaním a prúdením energií v určitom prostredí. Ak energia a jej toky dokážu prúdiť plynulo, je predpoklad, že v takomto prostredí sa budete cítiť pozitívne, spokojne a harmonicky.

 

hotel feng shui villa 3

 

Mnohé z hotelov u nás i vo svete chcú svojim hosťom ponúknuť to najideálnejšie prostredie na oddych a relax, a preto svoje priestory vybudovali v štýle a rešpektovaní princípov a hodnôt feng shui.

Feng Shui Villa, Kerobokan, Bali, Indonézia

Dizajn a výzdoba vily sú inšpirované balijskou architektúrou a zásadami feng shui, ktoré kombinujú súčasný luxus a pohodlie s prírodnými prvkami. Celkový efekt ubytovania prináša zdravý pocit emocionálnej spokojnosti a vizuálnej rovnováhy. Vila je navrhnutá podľa konceptov, ktorých cieľom je získanie pozitívnej energie, vytvorenie pohodovej atmosféry a naplnenosti z prirodzenej relaxácie.

 

hotel feng shui villa 1

 

Palais Namaskar Hotel, Marakéš, Maroko

Hotel je dielom návrhára Phillipe Stark Imaad Rahmouni, ktorý sa vyjadril, že chce poskytnúť hosťom „magické a jedinečné prostredie, v ktorom sa môžu odpojiť od ostatného sveta a zažiť dokonalý okamih relaxácie“. Kľúčovým prvkom v hoteli je voda zasadená v zelenom prostredí hotela v podobe vodopádov, jazierok a bazénikov. Záhrady hotela inšpirované balijskými terasami medzi pohoriami Alas a Djebilet symbolizujú vietor a prúdenie vzduchu. Samotný vzhľad budovy kombinuje orientálne, maurské a andalúzske vplyvy.

 

hotely palace maroko

 

Nobu Hotel at Caesars Palace, Las Vegas, USA

Hotel Nobu sa nachádza uprostred paláca Ceasars, a jeho dvorný architekt sa pýši tým, že každá jedna z izieb i spoločenských miestností hotela striktne rešpektuje zásady Feng Shui. Elegantný interiér hotela sa svojou lokalizáciou v meste neresti a zábavy vyznačuje veselými a hravými farbami. V priestoroch je premyslene umiestnený svetlý drevený nábytok so zaoblenými rohmi a hranami, pohodlné priestory na sedenie a relax s monumentálnymi kúpeľňami symbolizujúcimi vodný prvok.

 

hotel nobu

 

Aqua Dome, Solden, Rakúsko

Termálne vody, sauny a parné kúpele v rakúskom hotelovom stredisku Aqua Dome sú hlavnou témou tohto jedinečného ubytovacieho strediska. Architektúra budovy sa s prvkom vody ideálne dopĺňa a vytvára jej podpornú úlohu. Interiér hotela je tvorený prírodnými materiálmi, drevom, kožou, sklom, ktoré sú umiestnenéi tak, aby podľa daných princípov prispievali k zdraviu, vitalite a spokojnosti. V kuchyni strediska dbajú tiež na prípravu jedál z domácich surovín a zdrojov.

 

hotel aqua dome 3

 

Constance Prince Maurice, Maurícius

Ohromujúci architektonický dizajn, luxusné prostredie a romantické zákutia. Hotel navrhnutý Jean Marcom Eynaudom a Davidom Edwarsom je koncipovaný s dôrazom na pocit pokoja a spomalenia. Tropická zeleň v kombinácii s prvkom vody vytvárajú nekonečnú harmóniu a symbiózu. Každá z postelí v hoteli stoja vysoko nad úrovňou podlahy, aby napomáhali cirkulácii Qi. Pre klientov je na výber ubytovanie v junior apartmánoch, rodinných apartmánoch, samostatných vilách alebo bohatej luxusnej kniežacej vile.

 

hotel constance prince maurice 3

 

Pripravila: Petra Adamcová