Šetrenie a znižovanie výdavkov za kúrenie i ostatné energie sú dnes témou číslo jedna pre každého z nás. Neustále rastúce ceny energií nás nútia uvažovať o spôsobe, akým dokážeme ušetriť financie, bez toho aby sme negatívne ovplyvnili komfort a zdravé prostredie nášho bývania.

 

kapilarne rohoze 1

 

V oblasti alternatívnych zdrojov energií tieto atribúty spĺňa overený produkt spoločnosti Infraclima, ktorým sú kapilárne rohože. Kapilárne rohože sú tvorené hustou sieťou tenkých kapilár. Tieto rozvádzajú teplo/chlad do miestností prostredníctvom teplonosného média – vody. Objem vody v rohožiach je len 15 litrov na plochu 100 metrov štvorcových. Ide o unikátny kapilárny systém pre celoročné udržiavanie tepelnej pohody, ktorý v jednom produkte nahrádza systémy vykurovania, chladenia a klimatizácie.

 

kapilarne piktogram 1

 

Chladenie a vykurovanie cez stropný systém

Kapilárny systém je možné realizovať ako podlahovku, ktorá má preukázateľne lepšie parametre vďaka až päť krát hustejšiemu uloženiu kapilár v porovnaní s kedysi využívanými rúrkovými systémami vykurovania. Zaujímavým a plnohodnotným riešením je však aj vykurovanie a chladenie prostredníctvom stropných kapilárnych rohoží. Pri stropnom systéme je vďaka osálaniu povrchov teplom a jeho šírením ďalej do miestnosti, zabezpečená teplota podláh vyššia ako je teplota vzduchu v miestnosti. Stropom je možné plnohodnotne vykurovať aj chladiť bez obmedzenia výberu podlahovej krytiny, či už ide o drevenú podlahu alebo huňaté koberce.

 

vzorka kapilárnej rohože

 

Využitie kapilárnych rohoží

Kapilárne rohože majú flexibilné využitie. Je možné inštalovať ich do stropov, šikmých podkrovných stropných plôch, do stien, oblúkov či podláh. Okrem toho sú vhodné pre všetky typy budov a prevádzok. Kapilárne rohože majú neobmedzené využitie v rôznych prevádzkach – rodinné domy, bytové domy, hotely, wellness centrá, administratívne budovy, nemocnice, školské zariadenia, reštaurácie, bary, priemyselné budovy, haly atď.

 

Spôsoby inštalácie kapilárnych rohoží sú nasledovné:

kapilarne piktogram 6 kapilarne piktogram 5 kapilarne piktogram 4 kapilarne piktogram 3 kapilarne piktogram 2

 

Benefity produktu

 • fungujú bez prúdenia vzduchu – nevíria prach
 • zabraňujú alergickým, respiračným ochoreniam a pozitívne pôsobia na zdravie
 • pôsobia blahodarne na psychiku
 • vyvoláva optimistické pocity podobné pôsobeniu pri fotoliečbe alebo pri slnečnom žiarení na jar
 • jednoduchá a rýchla regulácia
 • materiál kapilárnych rohoží PP-R je plne recyklovateľný
 • fungujú s najnižšími možnými teplotami celoročne rovnaká teplota teplonosnej látky – vody 22 ±2 °C
 • moderná a inovatívna technológia
 • orientácia na obnoviteľné zdroje využíva teplo, ktoré je zadarmo
 • maximálne využitie slnečnej energie a obnoviteľných zdrojov na vykurovanie a chladenie budov
 • chladenie priestorov s prakticky nulovými nákladmi (pasívne chladenie)
 • ekonomická prevádzka s nízkymi nákladmi

Vzhľadom na to, že spoločnosť Infraclima je aj priamym výrobcom kapilárnych rohoží, garantuje klientom najnižšiu cenu na trhu v rámci Európskej únie a najdlhšiu záruku na produkt. Dodáva kompletné technológie s kapilárnymi rohožami na kľúč vrátane tepelného čerpadla. Zákazník je tu vždy na prvom mieste a súčasťou realizácie systému vykurovania a chladenia prostredníctvom kapilárnych rohoží je tzv. full service, teda návrh, výroba, montáž, pozáručný servis a technická podpora.

Viac informácií: www.infraclima.sk

ZDIEĽAJTE NÁS