Začiatok tohto príbehu je smutný. Mama zakladateľa spoločnosti Biotomal Zoltána Tamašeka, zomrela na rakovinu mozgu keď mala 42 rokov. Vtedy si pán Tamašek povedal, že chce prispieť k tomu, aby ľudia žili zdravšie, jedli potraviny a plodiny, ktoré nie sú ošetrované chemickými prostriedkami, aby bola príroda a stromy čisté a zdravé.

biotomal 2Tak vznikla dnes úspešná a uznávaná spoločnosť Biotomal. Jej pôsobenie je zamerané na biologickú ochranu rastlín v rôznych oblastiach a na rôznych úrovniach nášho života. Prvotným a základným programom bola na začiatku 90. rokov 20. storočia aplikácia dravého roztoča Typhlodromuspyri do vinohradov. Zistilo sa, že po jeho nasadení dravý roztoč prežíva aj ďalších 10 - 20 rokov, pokiaľ sa chemicky nepostrekuje a dokáže spoľahlivo ochrániť rastliny pred viacerými druhmi škodcov.


Postupne sa metódy biologickej ochrany rastlín začali riešiť v krytých priestoroch skleníkov a fóliovníkov, v lesoch, v ovocinárskej a poľnej rastlinnej výrobe. Dlhodobá prax a výsledky potvrdili, že v boji proti škodcom a chorobám sa dá účinne využiť sila prírody.

biotomal 1V súčasnosti sa konzumenti čoraz viac orientujú na čistejšie a zdravšie dopestované plodiny. Mamičky, mladí ľudia i ostatní zodpovední konzumenti hľadajú potraviny v bio kvalite. A práve tu dokáže poskytnúť poradenstvo a rôzne druhy ekologických a biologických prostriedkov spoločnosť Biotomal. Ich prostriedky dokážu naše rastliny a plodiny ochrániť pred chorobami a škodcami bez toho, aby boli aplikované invazívne chemické postreky.

biotomal 3

Zásadou spoločnosti Biotomal je dosiahnutie absolútnej spokojnosti zákazníkov s kombináciou kvalitných prípravkov a poradenskej činnosti. V súčasnosti spoločnosť produkuje, distribuuje a zabezpečuje odborným poradenstvom viac ako 70 prípravkov biologickej a biotechnickej ochrany rastlín na Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku a Česku.

 

Viac informácií: biotomal.sk

 

 

ZDIEĽAJTE NÁS