toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Funkčné úložné priestory do detskej izby

 

 

Nábytok do detskej izby je vždy veľkou témou. Pri jej zariaďovaní musíte vziaťdo úvahy hneď niekoľko faktorov. Nábytok musí byť funkčný, jednoducho udržiavateľný, musí sa páčiť deťom a predovšetkým musí mať dostatok úložného priestoru. Aby ste vedeli, čo presne kupujete, hodí sa Vám náš malý ťahák typov úložných priestorov.

 

Ulozne prostory 2

 

Prv ako sa pustíte do konkrétneho výberu, treba si ujasniť, čo chcete do izby zaobstarať. Okrem postele a písacieho stola budete totiž potrebovaťajďalší nábytok na uloženie oblečenia, kníh a ďalších vecí. Čím bude Vaše dieťa staršie, tým viac budete potrebovať úložných priestorov. Lenže izba nie je nafukovacia, a tak treba vedieť, čo kupujete. Poďme sa preto pozrieť, čím sa od seba skrine, regály a komody líšia.

 

 

Detské šatové skrine

Skriňa na oblečenie je naskrze nevyhnutná. Vyberať môžete medzi niekoľkými typmi skríň, šatová skriňa s tyčou, kam pohodlne zavesíte ramienka, s policami vnútri alebo kombinovaná. Niektoré skrine majú vysúvaciu tyč na ramienka, čoVám umožní mať dokonalý prehľad o obsahu skrine. Poličky potom bývajú variabilne nastaviteľné, takže môžete upravovať ich výšku, podľa toho, ako Vaša ratolesť rastie.

Aj vonkajší dizajn je dôležitý, skrine môžu mať veľa podôb a vylepšení. Niekedy majú vymeniteľné dvere, ktoré oceníte napríklad v prípade, že budete chcieť izbu trochu ozvláštniť. Posuvné dvere zase budú vhodné do izby, kde nie jeveľa priestoru. Záleží tak len na Vašich preferenciách a možnostiach. Veľký výber skríň nájdete napríklad na webe českého predajcu nábytku ALDO.

 

ulozne priestory do detskej izby aldo nabytok ekobyvanie

 

Regály

Ďalším veľmi vďačným kusom nábytku sú regály. Regály slúžia na ukladanie kníh, časopisov, alebo na vystavenie rôznych detských pokladov alebo trofejí. Sú to vlastne otvorené police, ktoré vyzerajú v izbách veľmi efektne. Zostaviť z nich môžete pokojne celú stenu. Obyčajný regál veľmi jednoducho zmeníte na originálny úložný priestor. Stačí zadovážiť niekoľko látkových úložných boxov a umiestniť ich do regálu. Tie môžete rôzne kombinovať a priestor tak ozvláštniť. Regál je skrátka veľmi praktickým dizajnovým riešením úložného priestoru.

 

 

Komody

Komody sú niekde na pomedzí regálu a skrine. Otvorené Vám budú slúžiť ako regál a uzavreté sa skôrpodobajú skriniam. Na rozdiel od šatových skríň budú menšie, budú mať menšiu hĺbku a niekedy môžu mať sklenené dvierka. Môžete si vybrať komody s poličkami, zásuvkami, alebo v kombinácii oboch. Dbajte na to, aby v komode bolo dosť priestoru na všetky potrebné veci. V izbeVášho malého huncúta skrátka nemôže chýbať detská komoda na hračky.

 

 

ulozne priestory aldo nabytok detske izby ekobyvanie

 

 

Na dosiahnutie perfektného vzhľadu sa často využíva kombinácia komôd, regálov a šatových skríň od toho istého výrobcu. Vďaka tomu dostanete jednotný dizajn celého zariadenia.

 

 

Vaše deti potrebujú mať v izbe dosť miesta na hranie. Preto je dôležité, aby im počas dňaneprekážal nábytok. Úsporné riešenia istotne ocenia predovšetkým majitelia malých bytov, ktorí potrebujú zariadiť malú izbu. Veľa starostí im ušetria detské poschodové postele s úložným priestorom alebo so skriňou. Také obytné systémy zabezpečia Vašim deťom dostatok miesta na pohodlný život aj v naozaj malých izbách.

 

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby