Drevený nábytok si väčšina z nás spája s prírodným interiérom, klasickým dekorom a pevnosťou. Okrem týchto estetických, praktických a funkčných vlastností má však drevený nábytok aj veľmi priaznivé vlastnosti podporujúce zdravie. Odporúča sa najmä do domácností, v ktorých žijú malé deti, alergici a ľudia citliví na prach a roztoče.

 

drevo nabytok

 

Drevené vnútorné vybavenie a atmosféra v byte

Drevo sa po stáročia sa používalo nielen na výrobu nábytku a predmetov dennej potreby, ale stavali sa z neho aj celé domy. Každý, kto mal možnosť stráviť nejaký čas v budove z prírodného dreva, vie, aký dobrý pocit môžete mať z pobytu v takomto interiéri. To všetko vďaka tomu, že drevo vytvára v interiéri mimoriadne priaznivú mikroklímu, ideálnu pre odpočinok a regeneráciu. Samozrejme, dnes už málokto z nás býva v dreveniciach či pôvodných drevených zruboch. Atmosféru prírodného a zdravého prostredia však dokážeme vytvoriť aj tak, že do svojho súčasného obydlia doplníme praktický a ekologický drevený nábytok alebo jeho jednotlivé súčasti.

Nábytok z dreva - ideálna voľba pre alergikov a nielen pre nich

Drevený nábytok je nielen vyrobený z úplne prírodných materiálov, ale aj povrchovo upravený spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Laky, farby a moridlá používané pri jeho výrobe sú vo väčšine prípadov schválené a certifikované výrobky, ktoré nemajú negatívny vplyv na ľudský organizmus.

Drevený nábytok sa dnes vyrába vo variáciách a podobách vhodných do každej miestnosti bytu. Komody a detské postieľky i menšie písacie stolíky sú ako stvorené na zariadenie detskej izby. Okrem detí a ich rodičov však výhody dreveného nábytku ocenia aj alergici, osoby so zdravotnými problémami a senzitívni jedinci.

Prírodné drevo má cenné antistatické vlastnosti, čo znamená, že sa na jeho povrchu usadzuje oveľa menej prachu ako napríklad na nábytku z MDF dosiek. Ďalšou výhodou dreveného nábytku sú hygroskopické vlastnosti samotného dreva. Ide totiž o materiál, ktorý má jedinečnú schopnosť absorbovať vlhkosť z okolia. Vďaka tomu si drevený nábytok dlho zachováva svoj atraktívny vzhľad a dobrý stav.

ZDIEĽAJTE NÁS