V Paríži má vzniknúť unikátny most pre chodcov ponad rieku Seinu. Autorom projektu je architektonická kancelária Rescubica v Paríži, ktorá sa inšpirovala závesnými záhradami Babylonu. Most bude pokrytý zeleňou na niekoľkých závesných úrovniach. V centrálnej časti mosta je naprojektovaný obrovský vodopád.

 

rescubica 4

 

Cieľom projektu s názvom Babylonský most je preskúmať možnosť vytvorenia vstupu do mesta vo forme visutej krajiny. Podľa tvorcov tento krok vytvára pozitívnu víziu pre mesto budúcnosti, ktoré je usporiadané a menej chaotické. Umožní chodcom vstup do oblasti, ktorá doposiaľ nebola sprístupnená. Rescubica to nazýva „participatívna a pozitívna architektúra“.

 

rescubica 1

rescubica 3

 

Most by mal poskytnúť útočisko tým, ktorí chcú aspoň na krátku chvíľu uniknúť z mestského života, hluku, stresu a znečistenia. Na moste bude inštalovaná veľká upravená strieška, ktorá poskytne tieň a priestor na tisíce závesných črepníkových rastlín. Odpočívadlo a priestor na posedenie sa bude nachádzať pozdĺž chodníka aby lákal ľudí na posedenie a relax.

Pripravila: Petra Adamcová

ZDIEĽAJTE NÁS