Využívanie obnoviteľných zdrojov, recyklácia materiálov a podpora zdravého prostredia. To všetko zmierňuje dopad na našu planétu a nárast ekologických domácností to len potvrdzuje. Žiť, bývať a celkovo fungovať sa dnes dá zdravo a šetrne, stavte tak aj vy vo vašom bývaní na súlad s prírodou.

obrázok č.1

 

Prírodné materiály sa dostávajú pri zariaďovaní domácností opäť na výslnie a výrazný prím hrá najmä drevo. Nábytok z masívu, drevené podlahy či iné stavebné konštrukcie dokážu byť funkčným a zároveň aj moderným prvkom našich domácností. Mať však základné a čisto praktické vybavenie rozhodne nie je postačujúce. Vytvoriť harmóniu a skutočný pocit domova nám pomáhajú aj drobné prvky, vďaka ktorým sa v týchto priestoroch dokážeme cítiť ako doma. Niekedy stačia aj maličkosti, pričom aj ich voľbou dokážete zmierniť dopad na naše životné prostredie. Stačí si len zvoliť ekologickejší variant.

Voľba organických materiálov

Či už hľadáte vankúše, deky, obliečky, prikrývky alebo iné doplnky, ktoré plnia ako praktickú, tak aj estetickú funkciu, voľte tie prírodné. Ľan, bavlna či hodváb a mnoho iných materiálov dokážu skrášliť interiér a byť trvácnym, kvalitným a zároveň aj dizajnovým prvkov bývania.

obrázok č.2

 

Využitie farbív bez škodlivín

Pri výbere obrazov vyhľadávajte tie, čo sa vyznačujú kvalitou. Základom je prvotriedna tlač a hygienicky nezávadné spracovanie. Určite nechcete mať v obývacej izbe dekoráciu na stene s použitými farbami, čo zapáchajú. Tie vám nielenže výrazne sťažia fungovanie v domácnosti, ale vypúšťaním škodlivín do ovzdušia ohrozia aj všetkých členov rodiny a rozhodne tým nebudú šetriť našu planétu.

obrázok č.3

 

 

TIP: Ponuka obrazov od Dovido.sk spĺňa predpoklady kvality, dlhotrvácnosti a šetrnosti. Kúpou týchto dekorácií získate dizajnové doplnky. Tieto obrazy na stenu sa totiž tlačia na plátne a používajú sa len ekologické varianty farieb, čím získavate garanciu toho, že sú šetrné k ovzdušiu.

Žiť v súlade s eco friendly prostredím môžete aj bez toho, aby ste sa museli niečoho úplne vzdávať. Stačí len nájsť ekologickejšiu voľbu a staviť na šetrnosť. Dotyk s prírodou je čoraz viac vyhľadávaný, využívate aj vy prírodné zdroje a šetrné materiály vo vašej domácnosti?

obrázok č.4