toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Ekologické udržiavanie odpadových vôd

Blíži sa jar. Viete ako udržiavať v dobrom stave váš septik, čistiareň odpadových vôd prípadne domáce odpady, potrubia a sifóny vo vašom dome, byte či chalupe? Dokážete to aj bez chemických prípravkov, a navyše tak, aby odpad nezapáchal, nebol zanesený a sifón bol bez problémov priechodný. Inšpirujte sa v nasledujúcich riadkoch.

 

baktoma voda


Rozklad organického materiálu v prírode prebieha vďaka rôznym druhom baktérií pri optimálnej teplote, vlhkosti, PH a pri splnení ďalších podmienok. Niektoré baktérie dokážu rozložiť tuky, iné bielkoviny, rastlinnú hmotu, močovinu a podobne. Práve na tomto princípe je možné zabezpečiť si funkčné odpadové hospodárstvo vo vašej domácnosti. Spoločnosť EXPORT TEAM sa venuje distribúcii ekologických a účinných prostriedkov na čistenie všetkých druhov odpadov v domácnosti.

 

Kuchyňa a kúpeľňa

Poznáte to? Denné umývanie riadu, mastné taniere, občas nepovšimnutý zostatok jedla a zrazu máte pocit, že sifón je cítiť a neodteká tak ako by mal. Prípravok Sif 5 - baktérie pre sifón a potrubie je prírodný bakteriálne - enzymatický prostriedok, ktorý dokáže skvapalniť organické nečistoty a usadeniny v potrubiach s funkciou odstránenia zápachu. Jeho výhodou je, že pravidelným používaním pôsobí preventívne proti usadzovaniu nečistôt a nepoškodzuje potrubné systémy a ich tesnenia. Vhodný je do kuchynských drezov, odtokov vaní, sprchových kútov i do umývadiel. Tento výrobok si môžete zakúpiť on-line tu.

 

baktoma kuchyna

 

Septik a žumpa

Máte pocit, že pri zmene počasia cítite nepríjemný zápach zo septiku? Alebo platíte vysoké sumy v pravidelných a častých intervaloch za vývoz žumpy? Je to spôsobené rozkladajúcimi sa nánosmi a kalmi, ktoré sa v tomto prostredí prirodzene tvoria a znižujú tak objem nádrží a spôsobujú tak nepríjemný zápach. Produkt Sep 1 - baktérie pre váš septik a žumpu je bio-enzymatický výrobok pre likvidáciu organických usadenín a zápachu. Dokáže rozložiť usadeniny, kaly, toaletný papier a tuhý odpad mení na kvapalinu. Výrobky pre vaše septiky a žumpy si môžete zakúpiť on-line tu.

 

baktoma septik

 

Suché WC a latríny

Dnes už sú latríny a suché WC zväčša len doplnkom tradičného bývania, ale môžu byť používané aj z praktického hľadiska na stavbách, záhradách,pri exteriérových podujatiach, ale aj z dôvodu romantiky a nostalgie za minulými časmi. Latríny, alebo "kadibudky" môžu teda okrem krásneho vzhľadu s drevenými dvierkami a srdiečkom uprostred, byť aj komfortným miestom bez zápachu. Prírodný prostriedok Lat 6 - baktérie pre vašu latrínu dokáže úplne rozložiť exkrementy a toaletný papier a eliminuje akýkoľvek zápach. Vhodný je pre klasické latríny i suché WC. Výrobky pre vaše suché WC a latríny si môžete zakúpiť on-line tu.

 

baktoma latrina

 

Čistiareň odpadových vôd

Žijete ekologicky a v súlade s prírodou? Máte vlastnú čistiareň odpadových vôd? Výborná voľba! Ak chcete pomôcť svojej čistiarni pri minimalizovaní tvorby peny, eliminácii zvyškového kalu a usadenín, negovaní prípadného zápachu a celkove tak predĺžiť životnosť čistiarne, siahnite po prírodnom produkte ČOV 2 - baktérie pre čistiareň odpadových vôd. Výrobky pre vaše domové ČOV si môžete zakúpiť on-line tu.

 

baktoma produkty

 

Jazierka a malé vodné plochy

Túžite vo svojej záhradke po malom jazierku s vodným mlynom alebo po menšej vodnej ploche s rastlinami a rybičkami? Nič nie je nemožné. Dôležité je ale vedieť, že každé jazierko musí mať PH v rozsahu od 6,5 do 7,7, inak nikdy nedokážete udržať jeho priezračnosť a čistotu. V tomto rozpätí má voda biologickú rovnováhu v pomere, kedy sa aspoň čiastočne dokáže čistiť aj sama. To je faktor číslo jedna.

 

baktoma jazierko

 

Čo je ďalej nevyhnutné dodržiavať? V súčasnosti však v prírode existuje viacero okolností, ktoré môžu negatívne vplývať na stav samotnej kvality vody v jazierku. Ide o kyslé dažde, fosfáty, dusičnany z polí, prach a peľ, opadané lístie a iné. V tomto prípade je žiaduce do jazierok dodávať baktérie, ktoré napomôžu rozkladu organického odpadu čím následne vyčistíte a spriezračníte vodu vo vodnej ploche. Prípravok PTP Plus baktérie do jazier a rybníkov dokáže v priebehu niekoľkých týždňov nastoliť biologickú rovnováhu, znižuje usadzovanie a vytváranie organického odpadu a kalu, zvyšuje obsah kyslíka vo vode a znižuje hodnoty fosforu. Prípravkom nie je možné vodu predávkovať, je vhodný pre všetky druhy rastlín aj živočíchov vo vašej záhrade, bezpečný je aj pre kúpacie jazierka. Výrobky pre vaše jazierka a rybníčky si môžete zakúpiť on-line tu. 

 

Podrobnejšie informácie sa dozviete na: www.proecosan.sk

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby