Pozitívna architektúra, dizajn a technológie ukazujú nové možnosti a trendy v stavebníctve. Projekt investorov na Považí chce v referenčných objektoch preukázať energetickú nezávislosť. Preto nič nenecháva na náhodu.


Ide o modernú technológiu kombinovanej výroby elektrickej energie a tepla spojenú s procesmi vykurovania, chladenia a výmeny vzduchu s využitím monitoringu riadeného cez systém inteligentnej domácnosti. Výsledkom modernej technológie je dom, ktorý produkuje energiu v kategórii pozitívneho objektu (teplo, chlad, elektrina), teda vyprodukuje viac energie ako sám spotrebuje.

 

etop alternative energy1


S použitím technológie ENERbank sa prebytočná tepelná energia v lete ukladá do podložia a v zimných mesiacoch sa uložené teplo využíva na vykurovanie. Pri návrhoch investori nemysleli iba na teplo, ale aj na chlad, ktorý je vyriešený chladiacimi stropmi, takže v lete si obyvatelia domu môžu užívať pohodu bez klimatizácie.


Systém odovzdávania tepla a chladu funguje na sálavom princípe, kvalita vzduchu je neustále monitorovaná a sleduje aj hladinu radónu, ktorý vzniká v zemskej kôre a hromadí sa v budovách.

 

navrh realizacia TN

Návrh a realizácia objektu v Trenčíne


Objekt vyrába energiu tepla a chladu s vysokým COP. Elektrinu nikdy nepoužíva na priamu výrobu tepla, ale kombináciou tepelných mini čerpadiel a termických panelov vždy premieňa tepelnú a chladivú energiu s koeficientom 1:5 až 1:100. Teplo vyrobené v letnom období je veľmi lacné, uskladnené so stratou do 30 percent. Slúži na primárny vstup do mini tepelných čerpadiel. Preto je teplota v miestnostiach celoročne udržiavaná od 21,5 °C do 24 °C.
Vďaka tomu systém ENERbank nevyužíva klimatizáciu, kde sa chlad tvorí s koeficientom 1:3, ani fosílne palivá, ale s využitím obnoviteľných zdrojov energie v maximálnej miere uskladňuje energiu. Odpadové teplo neuniká do ovzdušia, ale akumuluje sa v podloží objektu, prípadne mimo objektu.


www.etopalternativeenergy.sk

ZDIEĽAJTE NÁS