Túžite po jedinečnej, ľahko udržiavateľnej podlahe bez špár, ktorá je originálna a jej dizajn je neopakovateľný? Zoznámte sa s mikrocementovými podlahami, ktoré predstavujú nadčasové, inovatívne a moderné riešenie podlahových plôch v interiéroch.

 

mikrocementove podlahy 3

 

Mikrocement je dekoratívny kompozitný povlak na báze cementu, polymérových disperzií na báze akrylátov, rôznych prísad a minerálnych pigmentov. Je výbornou alternatívou liatych podláh, pričom kombinuje ich prednosti a v niektorých ohľadoch obľúbené liate podlahy dokonca prekoná.

Mikrocementy vytvárajú na povrchu podlahy rôzne neopakovateľné optické textúry. Pri spracovaní a nanášaní jednotlivých vrstiev mikrocementu vzniká opticky kontrastný povrch, pričom veľkosť kontrastu je rôzna v závislosti od metódy spracovania a konkrétneho druhu použitého materiálu.

 

mikrocementove podlahy 4  mikrocementove podlahy 6 

Farebná škála mikrocementov

Svojou širokou farebnou škálou a množstvom optických textúr mikrocementová podlaha vytvára veľmi osobitý a oku lahodiaci štýl. V interiéri pôsobí sviežo a dodáva mu osobitý charakter. Vžitá predstava je, že tento druh podláh je možné realizovať len v odtieňoch betónovej šedej a musí imitovať svojím vzhľadom len efekt betónu. No nie je to tak. Podlaha sa môže vytvárať v rôznych odtieňoch a farebných kombináciách. Vytvárajú prirodzene matný povrch, ktorý sa veľmi ľahko udržiava.

 

mikrocementove podlahy 1

 

Vlastnosti mikrocementových interiérových podláh:

 • Podlaha bez nutnosti dilatovania podkladu
 • Jednoliaty bezšpárový povrch
 • Matný vzhľad, ktorý nezrkadlí, čo je veľkou výhodou
 • Opticky štruktúrovaná podlaha
 • Výborná mechanická odolnosť
 • Ľahká opraviteľnosť prípadných poškodení
 • Atraktívny moderný vzhľad
 • Jednoduchá údržba
 • Možnosť aplikácie na množstvo povrchov
 • Výborne vedie teplo, preto je vhodný pre aplikáciu na podlahové vykurovacie systémy
 • Hladký ľahko čistiteľný povrch
 • Cenová dostupnosť
 • UV stabilný povrch, bez farebných zmien

Kde všade je možné tento typ podláh použiť?

Hlavnou požiadavkou na vlastnosti podlahy je, aby bola trvalá a odolná voči mechanickému poškodeniu. Mikrocement sa vyrába na báze polymérovej disperzie a špeciálne vybraných cementov, vďaka čomu je veľmi odolný. Preto sa tieto podlahy čoraz častejšie nachádzajú okrem domácností aj vo verejných zariadeniach, ktoré sú vystavené intenzívnejšej prevádzke pre chodcov, napríklad v múzeách, nákupných centrách, butikoch a kaviarňach. Samozrejmosťou je použitie v kuchyniach, sprchových kútoch, kúpeľniach a podobne. Mikrocement má vysokú priľnavosť k rozmanitým typom podkladu, a preto môže byť aplikovaný na anhydrit, betónový poter, nivelizačnú hmotu a rôzne iné podklady.

 

mikrocementove podlahy 1

 

Medzi ďalšie výhody mikrocementových podláh patrí skutočnosť, že nezrkadlia, a oko tak nedokáže zaostriť na bežné nečistoty alebo škrabance. Je taktiež veľmi odolná voči pádom rôznych predmetov, ale ak by náhodou predsa došlo k jej poškodeniu, dá sa jednoducho a rýchlo opraviť doplnením materiálu. Pri aplikácii podlahy nehrozí riziko náletu hmyzu, ani drobných hlodavcov, čo býva častý problém pri liatych podlahách. A určite stojí sa zmienku fakt, že realizovať sa dajú pri akomkoľvek spáde.

Mikrocement sa vďaka svojim vlastnostiam ako sú vysoká trvanlivosť a elegancia v minulosti používal predovšetkým ako povrchová úprava podláh. Je však natoľko univerzálny, že ho môžeme použiť aj ako povrchovú úpravu stien a stropov. Pomocou mikrocementu vytvoríte originálny loftový štýl bez príliš vysokých nákladov, pričom výsledný efekt má atraktívny vzhľad a dlhú životnosť. Mikrocement môžeme priradiť k tzv. štrukturálnym omietkam alebo tiež dekoratívnym omietkam. Sú to omietkové hmoty, ktoré umožňujú vytvárať na stenách rôzne formy a štruktúry. Ich obrovská rozmanitosť umožňuje dosiahnuť veľa zaujímavých efektov a vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje konkrétnemu interiéru. Zväčša sú to benátske omietky, materiály na imitáciu pieskovca, mramoru, granitu, travertínu alebo betónu.

Mikrocementová stena je hladká, vytvára bezprašný povrch, ktorý sa nedrolí a nie je nasiakavý vodou. Preto je mikrocement vhodný aj pre aplikáciu do vlhkých priestorov ako sú kúpeľne, kuchyne a podobne. Takýto povrch je ľahko čistiteľný, vhodný aj ako zástena kuchynskej linky. Na stenách vytvára zaujímavé optické štruktúry. Možno ho aplikovať aj priamo na keramické obklady (bez toho, aby ste ich museli odstrániť).

Viac informácií: www.art4you.sk

ZDIEĽAJTE NÁS