Spoločnosť MK PUR je slovenská firma s mnohoročnými skúsenosťami a dlhodobou praxou v odbore. Zameriava sa na zatepľovanie domov, bytov, hál, skladov i ostatných stavieb a priestorov. Zatepľovanie sa vykonáva overenou, dostupnou a ekologickou formou – striekanou izoláciou.

 

mk pur izolacie 3

 

Striekaná izolácia má viacero výhod. Nezosúva sa, nescvrkáva, je odolná voči škodcom a je žiaruvzdorná. Pri striekaní pena niekoľkonásobne zväčšuje svoj objem, čím zabezpečuje vyplnenie aj najmenších medzier. Zabraňuje tak akémukoľvek úniku tepla a dosahovaná úspora tepla sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 70%. V spoločnosti MK PUR pracujú s izolačným materiálom značky PCC – ECOPRODUR. Peny sa na podlahy, krovy, steny, stropy i strechy aplikujú pomocou profesionálneho stroja Graco. Po obhliadke stavby vám profesionáli zo spoločnosti odporučia vhodný typ PUR peny a hrúbku nástreku. Po aplikácii peny vykonajú premeranie profesionálnou termokamerou.

 

mk pur izolacie 2

 

Mäkká PUR pena je striekanou izolačnou penou s otvorenou bunkovou štruktúrou. Je vzduchotesná a trvanlivá, elastická a vhodná aj pre konštrukcie z dreva, ktoré chráni od nadmernej vlhkosti a plesní. Zaručuje izolačnú a tvarovú stálosť. Domov chráni pred únikom tepla, čím šetrí peniaze za vykurovanie. Odporúča sa aj pre zateplenie podkroví a striech. Je alternatívou k vatovej izolácii.

 

mk pur izolacie 4

 

Polotvrdá pena má uzavretú bunkovú štruktúru s veľkou hustotou. Nástrek sa aplikuje vysokotlakovým prístrojom. Je vhodná na zateplenie stropov, interiérových stien, podláh, ako aj v exteriéri na zatepľovanie. Pôsobí ako parozábrana. Pre výbornú tepelnú vodivosť je možné aplikovať ju v menších vrstvách. Je alternatívou polystyrénu.

 

mk pur izolacie 5

 

Tvrdá strešná pena je pena s uzavretou bunkovou štruktúrou. Nástrek sa aplikuje vysokotlakovým nástrekom na podklady ako plechy oceľové a farebné, betón, asfalt, cement či laminát. Vytvára plne pochôdznu, nenasiakavú izolačnú vrstvu. Tvrdá pena vytvára bezšpárovú, celoplošnú a vodotesnú izoláciu. Zaručuje tepelnú izoláciu bez tepelných mostov. Využíva sa na zateplenie priemyselných hál, plochých striech.

Viac informácii: www.mkpur.sk