V roku 2022 Internorm uviedol na trh svoju líniu „Linie.V“ – vizionársky dizajn dverí teraz získal ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2023“. Nadčasovo elegantné dvere, ktoré zároveň spĺňajú všetky moderné požiadavky na funkčnosť a bezpečnosť, navrhol mladý slovinský dizajnér Denis Vesel. Pre hornorakúsky rodinný podnik je to prvé ocenenie s touto prestížnou cenou.

 

Internorm Haustüren web

Foto: Internorm

 

Spolupráca medzi Internormom a Denisom Veselom je založená na spoločnom chápaní produktového dizajnu. Dizajn je preto dokonalou zmesou krásy, užitočnosti a udržateľnosti. Puristická, moderná a vizionárska – tak opisuje Vesel svoju tvorbu. Spolumajiteľ Internormu Christian Klinger dodáva: „Nechceli sme len vytvoriť dvere, chceli sme vytvoriť výnimočný dizajnový prvok. Počas vývoja sme sa rýchlo zhodli, že môžeme stanoviť nové štandardy v dizajne dverí, ktoré ďaleko presahujú bežné štandardy na trhu. Pretože vchodové dvere sú vizitkou každého domu.“

 

Internorm Denis Vesel web

Foto: Internorm, na snímke Denis Vesel

 

Trvalá vizitka - nové dvere majú pri vhodnej starostlivosti a údržbe životnosť niekoľko desaťročí. „Vytvorili sme vchodové dvere, ktorých jednoduchá krása bude o 30 rokov rovnako aktuálna ako dnes,“ pokračuje Klinger. Nová produktová línia „Linie.V“ obsahuje päť dizajnov, každý s vlastnými vylepšeniami, ktoré presvedčili 43-člennú porotu Red Dot. Farebne zaujme dizajn nadčasovými hnedými, sivými a čiernymi odtieňmi, ako aj vzhľadom starého dreva a umeleckého betónu. 

 

Internorm Neue Designstile 3840x2548 web

Foto: Internorm

 

Tretie ocenenie v sérii: Úspech Internormu pokračuje

Cena Red Dot Award sa vyhlasuje od roku 1955 – pôvodne pod iným názvom. S približne 20 000 návrhmi zo 60 krajín každý rok ide o jednu z najväčších súťaží dizajnu na svete. V roku 2023 sa ceny udeľovali v 51 kategóriách, pričom každý produkt je individuálne hodnotený z hľadiska výnimočnosti pre získanie ocenenia - neexistuje žiadne poradie.

Prvé ocenenie s vytúženou „červenou bodkou“ dokonale zapadá do súčasného úspešného príbehu európskej značky okien číslo jedna. V marci Internorm oznámil ročný výsledok za rok 2022: dosiahol nový predajný rekord 488 miliónov eur. V apríli celkové víťazstvá v MARKET Quality Award a v Markttest B2B teste stavebného priemyslu putovali do Horného Rakúska. „To potvrdzuje vynikajúcu prácu pri vývoji produktov a na našich výrobných miestach. Chcel by som za to vysloviť veľké poďakovanie našim zamestnancom,“ vyzdvihuje spoločný úspech výkonný riaditeľ spoločnosti Internorm Johann Brandstetter.

 

Internorm Christian Klinger Internorm 1920x2560 web

Foto: Internorm, na snímke Christian Klinger

 

Internorm: Tvorca inovácií a dizajnu

Internorm je už mnoho rokov priekopníkom a tvorcom trendov v tomto odvetví. Hornorakúsky výrobca okien a dverí už v minulosti zaujal revolučnými technológiami a vášňou pre nové trendy produktov a stanovil nové štandardy, ktoré si neskôr osvojil ako štandard celý európsky priemysel okien a dverí. Či už je to trojsklo, lepenie izolačného skla v ráme krídla, revolučná uzamykacia technológia I-tec Secure alebo inovácie digitálnych služieb: Internorm pravidelne potvrdzuje svoju priekopnícku úlohu vo vývoji okenných a dverových systémov orientovaných na budúcnosť.

„Internorm sa vyznačuje jedinečnou vášňou pre kvalitu produktov, akou je trvanlivosť, bezpečnosť a energetická efektivita. S novou radou „Linie.V“ vchodových dverí sa nám podarilo spojiť tieto vlastnosti s kvalitou oceňovaného dizajnu a presvedčiť tak medzinárodnú porotu zloženú z odborníkov – ďalší míľnik v histórii našej spoločnosti,“ uzatvára Christian Klinger.

ZDIEĽAJTE NÁS