Máte pripravený projekt rodinného domu, zabezpečené všetky financie aj vybavené stavebné povolenie? Nastal čas začať stavať? Teraz je na rade správny výber stavebných materiálov.

 

Na trhu je niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú stavebný materiál, ale aj kompletný sortiment výrobkov od muriva pre obvodové steny, nosného muriva, priečkového systému, prekladov, vencov, stropov, schodiskových dielcov až po doplnky a profesionálne služby. Z čoho si vybrať a na čo si dávať pozor, aby sme sa netešili iba nízkej cene materiálu pri výstavbe, ale aby ste boli spokojní počas celého života? Byť otvorený k novým materiálom a spôsobom výstavby a mať tak vedomosti v oblasti nových stavebných výrobkov a technologických postupov vám môžu napomôcť pri vašom projekte, či výstavbe rodinného domu.

 

Snímka obrazovky z 2020 02 06 10 40 14


Synonymom stavby sa v súčasnosti stala murovaná stavba, ktorá je rokmi overená. Veľkou konkurenciou sú stavby z nových materiálov. Aj samotné murované stavby využili technologický pokrok a používajú pri murovaní tenkovrstvú maltu, prípadne penu namiesto maltového lôžka. Zrýchľuje sa tým doba výstavby a efektne sa znižujú tepelné straty v obvodovom murive. Využitím pokroku sa dostali na trh nové murovacie materiály bez potreby dodatočného zatepľovania obvodových stien, ktoré ušetria čas výstavby a aj financie. Každý stavebný materiál musí spĺňať rad vlastností, ktoré určujú spoľahlivosť materiálu (pevnosť v tlaku, odolnosť voči mrazu, únosnosť, teplo-technické vlastnosti, požiarna odolnosť a v neposlednom rade normové požiadavky).

 

jk projekt


Keď hovoríme o novinkách na trhu, nemali by sme vynechať stavebné materiály ako drevené sendvičové konštrukcie, slamu, hlinu, korok, či kombináciu granulovaného polystyrénu s cementom. Novinkami by sme ich mohli nazvať pre ich nový spôsob spracovania. Nové materiály vznikajú najmä pre to, aby sa znížila pracnosť na stavbe, množstvo mokrých procesov, znížila sa tak celková objemová hmotnosť materiálov. Dôraz sa kladie na kompletnú a kompaktnú funkčnú stavbu s citom k životnému prostrediu. Ďalším dôvodom pre voľbu nových materiálov je využitie v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Tie využívajú prírodné zdroje a ich obnoviteľnosťou dosahujú zdravšie životné prostredie pre plnohodnotné bývanie.

Ak sa púšťate do stavby rodinného domu, je dobré ozrejmiť si niekoľko bodov, ktoré vám môžu celý proces uľahčiť a zároveň vám pomôžu ušetriť. JK projekt poskytuje kompletný servis od návrhu až po realizáciu stavieb.

 

Viac informácií nájdete na: www. bezproblemovestavby.sk

 

 

 

 

ZDIEĽAJTE NÁS