Jednotky sú vyrábané v podstropnom (Pro) a nástennom (Pro-V) variante, pre prietoky vzduchu 35-550 m³/h. Každý variant je dostupný v troch výkonových verziách. Jednotky sú určené pre inštaláciu vo vnútornom prostredí, v rámci tepelnej obálky obytných budov.

 

Atrea 1

 

Jednotky spĺňajú energetickú triedu podľa Ecodesign (1253/2014) - A+ DUPLEX Pro, Pro-V sú vybavené dvomi radiálnymi ventilátormi, protiprúdovým plastovým rekuperačným výmenníkom pre spätné získavanie tepla, filtráciou vzduchu na prívode a odvode vzduchu s triedou filtrácie Coarse 90% (G4) alebo voliteľne ePM1 55% (F7). Ďalej majú pripravené napojenie pre odvod kondenzátu, prístup k servisu a rekuperačnému výmenníku cez plne otvárateľné dvere.

Prednosti jednotiek:

  • Veľmi nízky hluk do okolia - skriňa jednotky je riešené ako sandwich konštrukcia v zložení: vonkajší lakovaný plech (RAL 9010) – minerálna vata hr. 30 mm – vnútorný plech.
  • Veľmi nízka zástavbová výška od 200 mm pri podstropnom variante Pro
  • Variabilné umiestnenie hrdiel, možnosť 32 montážnych polôh pri podstropnom variante
  • Pripojovacie hrdlá bez tepelných mostov
  • Výmena filtrov bez nutnosti otvárania dverí
  • Automaticky ovládaná by-passová klapka

 

 

Atrea 3

 

DUPLEX Pro

Jednotky určené pre inštaláciu v podstropnej polohe, sú vyrábané v jednom prevedení. Voľba medzi „pravou“ a „ľavou“ orientáciou sa vykonáva na mieste.

 

Atrea 1

Atrea 4

Atrea 5

 

DUPLEX Pro-V

Jednotky určené pre inštaláciu v nástennej polohe a sú vyrábané iba v jednom prevedení – všetky pripojovacie hrdlá smerom dohora. 

Atrea 2

Atrea 6

Atrea 7

Typy regulačných modulov:

Dodávané regulačné moduly už v základe umožňujú pripojenie externého vstupu pre zvýšenie výkonu vetrania (signály z miestností, napr. WC, kúpeľňa, kuchyňa), vstup 0-10 V pre riadenie výkonu podľa čidiel kvality vzduchu (CO₂, rH), riadenie integrovateľného, externého elektrického predohrevu (ochrana rekuperačného výmenníka pred namŕzaním), alebo ohrevu vzduchu, ďalej možnosť ovládania uzatváracích klapiek na prívode či odťahu.

Regulácia CP – základný modul regulácie

Povinné príslušenstvo - nástenný digitálny dotykový ovládač CPA. Ako alternatívu k dotykovému ovládaču je možné použiť jednoduchý mechanický ovládač CPB.

Regulácia aMotion – pokročilý modul regulácie

Univerzálny regulačný systém, hlavne vďaka svojmu modulárnemu konceptu hardwaru a softwaru. Systém umožňuje pripojenie takmer neobmedzeného počtu periférií (ovládačov, čidiel teploty, kvality vzduchu, zónové klapky, elektrický predohrev, elektrický a vodný ohrev apod.) cez zbernicu s funkciou autodetekcie.
Komunikácia medzi zariadeniami: Komunikácia po fyzických vrstvách Ethernet, RS485 alebo WiFi umožňuje optimalizáciu kabeláže. Protokoly ModBus, BacNet alebo overené API pre komunikáciu s akýmkoľvek nadradeným systémom (BMS).

Pri výbere vetracej jednotky Vám bude nápomocný spoľahlivý a prepracovaný návrhový program DUPLEX, ktorý je možné bezplatne stiahnuť tu. Návrhový program od verzie 9.35.231 už plne podporuje nové jednotky DUPLEX Pro, PRO-V. Podrobnejšie informácie nájdete v technickom katalógu DUPLEX Pro, Pro-V.

Pre koncových zákazníkov ponúkame spracovanie nezáväznej kalkulácie celého systému. V prípade záujmu nás kontaktujte na stránkach rekuperácia.sk pomocou nasledujúceho formulára.

Autor článku: Ing. Luděk Špidla

ZDIEĽAJTE NÁS