Optimálne vnútorné prostredie vytvára zdravý a pohodlný domov. Už žiadne pachy, pele, prach alebo vydýchaný vzduch.

 

wolf 1

 

Plánujete stavať dom?

Nepodceňujte problematiku vetrania. Novostavby sú dokonale utesnené, aby spĺňali najvyšší energetický štandard a dovnútra už neprejde nič. Vzduch, ktorý unikal a vnikal škárami je minulosťou. Prichádza na rad pravidelné vetranie.

Vetráte správne a dostatočne?

Ukazovateľom dostatočného vetrania je množstvo CO2 a vlhkosť v interiéri. Na meranie úrovne CO2 slúži snímač obsahu CO2. Odporúčame ho montovať ďalej od okien, aby ste vždy získali presné hodnoty. Vetracie jednotky riešia problém čerstvého a čistého vzduchu lepšie ako iné spôsoby vetrania, lebo majú snímače kvality vzduchu. Priebežne menia prietok vymieňaného vzduchu, čím značne šetria spotrebu energie.

 

wolf 2

 

Efektívne vetranie

Ste zvyknutí vetrať prostredníctvom otvorených okien? Vyvetráte, ale trvá to dlhšie. Počas vykurovacej sezóny to potom znamená citeľnú stratu dodaného tepla. Teplo, ktoré sme takto "zahodili", ak vetráme poctivo, tvorí 30 – 60 percent ! Preto je dôležité získať ho späť. Ako? Vetracími zariadeniami so spätným ziskom tepla. Odvádzaný vzduch vo výmenníku odovzdáva teplo privádzanému vzduchu, čím sa vám vráti naspäť až 95 percent tepla. V letnom období, pri nočnom poklese teploty, môžete využiť chladnejší vzduch na chladenie priestorov aktivovaním tzv. bypassu. Vetranie s rekuperáciou tepla dokáže podstatne znížiť potrebu primárnej energie. Pomáha dosiahnuť triedu A0 a zabráni aj vysokej vlhkosti, vzniku tepelných mostov a plesní.

 

wolf 3

 

Novinka pre rodinné domy

Vetracia jednotka CWL-2, s výkonom 225 mm³/h, je najtichšia a najkompaktnejšia na trhu. Je ideálna pre malé rodinné domy, spĺňa požiadavky na pasívny dom a ušetrí až 20 percent nákladov na energie. Má rýchlu a jednoduchú montáž aj údržbu Navyše, s päťročnou zárukou WOLF bude jej prevádzka úplne bez starostí. V predaji bude od marca 2022!

WOLF- expert na vnútorné prostredie

Už 30 rokov na Slovensku prinášame efektívne riešenia vykurovania a vetrania na mieru pre akýkoľvek priestor. Radi navrhneme riešenie aj pre váš domov.

Viac informácií: https://slovensko.wolf.eu.

ZDIEĽAJTE NÁS