Pri projektovaní novostavby či rozsiahlejšej rekonštrukcie rodinného domu sa zároveň musíme rozhodnúť ako a čím vykurovať. Ak sa rozhodneme pre vykurovanie alebo prikurovanie drevom, musíme si zároveň rozmyslieť, kam kotol a ďalšie príslušenstvo umiestime.

 

verner 1

 

Kotol väčšinou umiestňujeme do špeciálnej miestnosti – kotolne. Avšak klasická kotolňa vždy navýši rozpočet na stavbu o nezanedbateľnú čiastku. Z našich skúseností vieme, že kotolňa o rozmeroch 2,5 x 3 m predraží novostavbu až o 5 000 €. V tejto čiastke samozrejme nie sú zahrnuté náklady na zdroj tepla a jeho následnú inštaláciu.

 

Spoločnosť VERNER SK s. r. o. ponúka možnosť vykurovania interiérovým kotlom, ktorý môže byť vhodne umiestnený napr. v obývacej izbe, vstupnej hale alebo obývacej kuchyni. Takto umiestnený zdroj tepla vám ušetrí nielen mnoho investičných a prevádzkových nákladov, ale vďaka otvorenému ohňu slúži pohľad naň ako pomyselný balzam na dušu.

 

verner 2

 

Interiérový kotol VERNER má možnosť zadného prikladania. Prikladanie a manipuláciu s popolom je vhodné projektovať do technickej miestnosti, chodby či pod schody a podobne. Týmto odstránime všetku manipuláciu s vykurovaním, ktorá logicky do bytu prináša prach a nečistoty.

 

V prípade, že nie je vhodné projektovať zadné prikladanie, všetka manipulácia s interiérovým kotlom môže byť i vnútri domu. Interiérový kotol má samozrejme možnosť prikladania len z prednej časti.

Vďaka tejto jedinečnej vlastnosti môže byť interiérový kotol VERNER inštalovaný i v objektoch s vysokými nárokmi na čistotu.

 

NOVINKA – Interiérový kotol VERNER novej generácie

 

Interiérové kotle VERNER IK 13/10.2, 13/10 a 13/10.1 spájajú všetky prednosti kotlov a krbových kachlí. Ide najmä o nízke prevádzkové náklady, výbornú reguláciu výkonu, mimoriadne dlhý stáložiar a použitie pokrokovej technológie. Jednoznačnou výhodou interiérových kotlov VERNER je veľký podiel výkonu do vykurovacej sústavy pri plnom i zníženom výkone. Samozrejmosťou je potom i precízna samotná výroba.

 

verner 3

 

Interiérový kotol VERNER IK 13/10.2 vás zaujme čistým a moderným dizajnom, vhodným do moderného interiéru i do klasickej drevostavby. Pokiaľ zvolíte kotol s možnosťou zadného prikladania, tak sa môžete tešiť i na elegantnejšie zastavanie do interiéru. Kotol bude možné obstavať tak, že si v interiéri môžete užívať len magický zážitok z pohľadu do horiacich plameňov.

 

Viac informácií: www.kotle-verner.cz

ZDIEĽAJTE NÁS