Finančná úspora, energetická sebestačnosť, šetrnosť k životnému prostrediu. To sú tri najčastejšie dôvody, prečo sa zákazníci rozhodnú pre solárny systém.

 

Poďme ale od začiatku. Dnes sa väčšina enviromentalistov aj klimatológov zhoduje v tom, že ak chceme zvrátiť alebo aspoň spomaliť klimatické zmeny, musíme začať viac využívať obnoviteľné zdroje energie.

 

 

Vsetky


Zateplovanie budov, efektívnejšie využitie tepla či úsporné spotrebiče sa dnes už využívajú takmer všade. Bohužiaľ, vidíme, že tieto riešenia nestačia. Prostredníctvom fotovoltaickej technológie vieme využiť slnko, ktoré je jediným obnoviteľným zdrojom. Jej využitie nemá negatívny dopad na životné prostredie a pri výrobe energie nevznikajú emisie, ani škodlivé látky. Materiál fotovoltaických panelov je stopercentne recyklovateľný a zhotovitelia sú povinní prispievať na recykláciu prostredníctvom recyklačného poplatku. Slnečná elektráreň s výkonom 1kW ušetrí ročne približne 900 kg emisií CO2. Prevádzka fotovoltaickej elektrárne je bez hluku, nemá vplyv na organizmy v okolí. Po inštalácií funguje nepretržite bez zásahu človeka. Účinnosť a životnosť fotovoltaickych panelov sa neustále zlepšuje, dnešným štandardom je životnosť 35 rokov.

 

Viac informácií nájdete na: https://www.easysun.sk/

 

Ak Vás článok zaujal, viac sa dočítate v tlačenom magazíne Ekobývanie/Ekobydlení 2020, ktorý si môžete zakúpiť aj online na webe: www.mediast.sk/e-shop

ZDIEĽAJTE NÁS