Hoteliérom radíme, ako si správne vybrať nábytok do svojho zariadenia.

Pod pojmom hotelový nábytok si zväčša predstavíme rôzne skrine, stoličky, postele, stoly a iné doplnky, ktoré sú súčasťou ubytovacieho zariadenia. Keď sa hoteliér alebo majiteľ prevádzky rozhoduje ako zariadi daný interiér, berie do úvahy viacero faktorov.

 

hotelova postel premium

 

Ide predovšetkým o dizajn, kvalitu, konštrukciu a predovšetkým cenu. Očakáva, že za svoje peniaze dostane taký výrobok, ktorý splní požiadavky aj toho najnáročnejšieho hosťa prichádzajúceho do jeho zariadenia.

Výber takéhoto nábytku býva obyčajne dlhší a precíznejší, keďže nejde o jednoduchú záležitosť. Klient berie do úvahy nielen svoj vlastný vkus, ale často aj trendy súčasného sveta. Preto by sa výrobcovia a predajcovia takéhoto nábytku mali inšpirovať nielen samotnými požiadavkami zákazníkov, ale dbať by mali predovšetkým na kvalitu a zároveň sledovať moderné trendy.

Ako si teda vybrať ideálny hotelový nábytok? Jednoducho. Vyžadujte od svojho dodávateľa predovšetkým kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží dlho a budete s ním spokojní niekoľko rokov.

Napríklad pri banketových stoličkách si všímajte druh materiálu a konštrukciu. Ideálne je, aby bola pevná, najlepšie hliníková alebo oceľová. Určite je potrebný aj dodatočný zvar, ktorý výrobku dodáva ešte väčšiu stabilitu. Možnosť stohovateľnosti je už samozrejmosťou. Stoličky sa tak ľahko skladujú a bez väčších problémov presúvajú z miesta na miesto.

 

 

Pýtajte si kvalitu

 

Niečo podobné platí taktiež pri ďalšom dôležitom produkte. Banketové, kongresové a cateringové stoly musia mať rovnako pevnú konštrukciu a výhodou je možnosť skladania, aby nezaberali veľa miesta. Dodávateľ by vám mal ponúknuť viacero farebných prevedení, aby ste ich mohli prispôsobiť celkovej podobe daného priestoru. Bezpochyby oceníte i reguláciu výšky, najmä pri nerovnomerných povrchoch, čo môže často predstavovať problém.

Dôležité sú aj postele v ubytovacom zariadení. Rovnako ako v predošlých prípadoch, ani tu nezabúdajte dbať na kvalitu. A zvlášť pri posteliach, ktoré predstavujú ideálne miesto na oddych po náročnom dni. Je potrebné, aby mali výškovú a rozmerovú nastaviteľnosť. Poťahová látka je už bonusom, no ani tento výber nemožno nijako podceniť. Čisté a hygienické doplnky vaši budúci klienti určite ocenia. Certifikovaní predajcovia vám v tejto oblasti radi poradia.

 

 

Komunikujte

 

Keď už máte stoly, stoličky a postele na svojom mieste, nezabúdajte na vhodné doplnky. I keď hotelové matrace nie sú len nejakou „ozdobou“. Práve naopak. Správny výber má vplyv na spokojnosť vášho budúceho klienta. Matrac by mal byť hygienicky nezávadný, dostatočne pohodlný a vyrobený na mieru. O možnostiach ako si vybrať ten najlepší, je ideálne komunikovať priamo s výrobcom či obchodným zástupcom. Odporúčame však na tejto položke príliš nešetriť, pretože lacná napodobenina z Ázie môže okrem kratšej trvanlivosti priniesť aj nedostatočnú hygienickú nezávadnosť.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, všetky kroky pri zariaďovaní interiéru odporúčame diskutovať s odborníkmi z danej oblasti, výrobcami či obchodnými zástupcami. Investovať do kvality sa v tomto prípade rozhodne oplatí a vaše peniaze sa vám čoskoro vrátia.

 

Spoločnosť HORECA textil Čadca pôsobí na trhu už takmer dekádu. Zaoberá sa výrobou a online predajom hotelového, reštauračného a cateringového textilu, nábytku a ďalších produktov za najlepšie ceny. Výhodou je profesionálny prístup, rýchla výroba a dodávka tovaru, ale aj kvalita poskytovaných služieb.