Originálne kúsky do bytu a na záhradu objavujte na Favi.sk.Stačí zalistovať v Inšpirácii. Viete, čo hľadáte? Konkrétny tovar nájdete v najväčšom on-line katalógu nábytku a dekorácií.

 

kvetináč favi

 

 

Na háku

Závesné kvetináče sú nielen originálnym bytovým prvkom, ale tiež spojencom pre všetkých, ktorých v interiéri trápi málo priestoru. Zavesiť sa totiž dajú prakticky kamkoľvek – nad poličku, na trám, i do kúta miestnosti. A dokonca aj hore nohami. Závesné kvetináče nie sú vôbec náročné na údržbu. Ich súčasťou býva indikátor hladiny vody v nádržke, ktorý včas ohlási, kedy je treba sa o kvetinku postarať. Nevšedným kúskom sú kvetníky z číreho skla, kde môžete obdivovať nielen kvety, ale aj korienky vašej rastlinky.

 

 

 

kvetináče na háku

 

 

 

 

Na stene (ako) pribitý

Závesné kvetináče sú vhodné predovšetkým pre rastliny s vyššou odolnosťou. Do priestoru ale môžete zavesiť aj väčšie „citlivky“. S miestom na stenách si poradia črepníky s magnetom. Kvetináčmi môžete osadiť steny i nábytok. Stačí, aby bola nádoba v kontakte s magnetickým povrchom.

 

 

obývačková stena s minizáhradkou

 

 

V hlavnej roli odolnosť

Kvetináče na záhradu – to už je iná vec. Tu by vás nemala omráčiť ich vizuálna stránka, ale funkčnosť. Ohromia vás napríklad kúsky, ktoré ustoja mrazy, výkyvy teplôt a poveternostné podmienky, alebo tie, ktoré vďaka špeciálnym filtrom odolajú UV žiareniu. Samozrejmosťou pri takýchto kvetináčoch je samozavlažovací systém. Záhradné kvetináče by mali byť nielen pevné a odolné, ale aj ľahké. Obzvlášť majitelia balkónov pri nich ocenia jednoduchú manipuláciu pri prenášaní. Práve tí by sa mali poohliadnuť po kvetináči, ktorý nielen niečo vydrží, ale zároveň šetrí miesto. Vďaka hákom a závesným systémom môžete naplno využiť aj zábradlie alebo parapet. 

 

 

kvetináče favi

 

 

 

Bylinky vždy po ruke

Kvetináč na bylinky má jednu dôležitú funkciu – mal by byť vždy po ruke. Preto vyberajte také, ktoré sú kompaktné a ľahko sa prenášajú. Bonusom špeciálnych kvetníkov na bylinky je špeciálny otvor na zalievanie – obzvlášť ak nechce vodu rozlievať po celom parapete. A pretože výrobcovia často myslia úplne na všetko, dá sa kúpiť aj kvetináč, ktorého súčasťou sú nožnice.

 

bylinky v kuchyni

 

 

ZDIEĽAJTE NÁS