toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie je nevyhnutné pre každého vodiča

Povinné zmluvné poistenie (PZP) musí uzavrieť každý motorista. Aké sú vaše povinnosti? Čo to je a čo kryje?

 

poistenie vodič

 

Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú motorovým alebo prípojným vozidlom (PZP) vám prinesie pokojnejšiu jazdu za volantom. Je povinnosťou každého motoristu. PZP slúži na úhradu škôd na majetku a zdraví, ktoré spôsobíte vy svojim vozidlom inej osobe. Nie Vám. O to sa stará havarijné poistenie. Vzhľadom na to pozerajú ľudia pri uzatváraní poistenia na cenu.

 

Do ovplyvňovania ceny PZP vstupuje výkon alebo objem motora, adresa trvalého bydliska, vek toho, kto rieši poistenie, a to, ako dobre šoférujete, čo určujú bonusové mesiace. Vplyv má aj počet sedadiel, pozerá sa aj na to, či je majiteľ vozidla fyzická osoba alebo samostatne zárobkovo činná osoba. Je rozdiel medzi bežným užívaním auta a jeho používaním na taxislužbu. V druhom prípade je, pochopiteľne, poistenie drahšie.

 

poistenie kalkulačka

 

Vypovedanie zmluvy

 

Dôležité je, aby ste pri uzatváraní nového poistenia nezabudli vypovedať starú zmluvu. PZP môžete vypovedať každý rok tým, že minimálne šesť týždňov pred koncom platnosti doručíte do poisťovne výpoveď. Preto je najčastejším dátumom na zmenu PZP 18. november.

 

PZP online

 

Dnešná doba Vás už nenúti chodiť do poisťovne a vybavovať všetko na mieste. Najefektívnejšie je uzavrieť poistnú zmluvu online. Z pohodlia vášho domova. Bez toho, aby ste čakali na Váš termín v poisťovni alebo sa prispôsobovali otváracím hodinám.

 

Stačí vyplniť niekoľko informácií o Vašom vozidlo a o Vás v jednoduchom formulári. Obratom dostanete prehľad niekoľkých ponúk. Problém môže nastať jedine ak neviete výkon a objem motora auta. Ak nemáte po ruke technický preukaz, skúste to odhadnúť. Na konci zaplatíte kartou alebo internet bankingom a všetky potrebné doklady tak máte ihneď k dispozícii.

 

Pri vybavení PZP online nemusíte zmluvu, ktorá Vám príde, podpisovať. Jej znenie je akceptované tým, že ju zaplatíte. Vašou povinnosťou je uhradiť zmluvu v splatnosti. O PZP vieme všetko. Neváhajte a vyskúšajte si to.

 

Foto: Unsplash

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby