toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Havarijné poistenie nad zlato - u nás rýchlo a výhodne

 

Čo všetko by ste mali o havarijnom poistení vedieť a kde nájdete to najvýhodnejšie? To všetko vám radi prezradíme.

 

poistenie auto svetlo

 

 

Čo je Kasko?

 

Kasko je iný výraz pre havarijné poistenie. Toto pomenovanie pochádza zo španielskeho slova casco, ktoré označuje trup lode. Názov poistenia teda pramení z čias, kedy sa rozmáhala lodná preprava.

 

Dnes si ho zväčša spájame s poistením áut, no kasko je možné uzavrieť aj na pracovné stroje, plavidlá a lietadlá.

 

Ako sa líši od PZP?

 

Na rozdiel od PZP, je kasko dobrovoľné poistenie a jeho zaobstaranie je iba na vás. Okrem toho sa líši ešte jednou zásadnou vecou. Zatiaľ, čo povinné zmluvné poistenie nahrádza spôsobenú škodu tretím stranám, kasko slúži na úhradu škôd na vašom vozidle.

 

poistenie auto

 

Čo všetko si môžete poistiť?

 

Na trhu je veľa poisťovní, ktoré ponúkajú poistenie proti rôznym udalostiam. Auto si môžete napríklad poistiť okrem nehody na vandalizmus, krádež, živelnú pohromu, či na škody spôsobené pádom predmetu na auto, alebo na zrážku so zvieraťom.

 

Kedy vám škodovú udalosť nepreplatia?

 

Tak, ako pri ostatných poisteniach, ani pri havarijnom nie je náhrada škody bez výnimiek. Poistná udalosť vám nebude preplatená, ak havarujete pod vplyvom alkoholu, či iných návykových látok, keď nemáte platnú STK a v prípade, ak vaše auto nie je v dobrom technickom stave.

 

poistenie kalkulačka

 

Prečo uzavrieť havarijné poistenie?

 

Nepredvídateľné situácie sú nepríjemne samy o sebe. Tým viac, čím viac vás riešenie ich následkov stojí. PZP síce náklady v určitých prípadoch zmierni, no vôbec ich celé nepokryje a na opravu, alebo výmenu vášho auta, môžete úplne zabudnúť. Pravidelné platenie havarijného poistenia je pre vaše peňaženky rozhodne výhodnejšie, ako platiť za celú škodu naraz.

 

Kde nájsť výhodné havarijné poistenie?

 

Na našej stránke nájdete jednoduchú kalkulačku, ktorá vám vypočíta najvýhodnejšie kasko. Stačí formulár vyplniť potrebnými informáciami, odoslať a vybrať si z možností. Vypočítajte si najvýhodnejšie havarijné poistenie tu.

 

Foto: Unsplash

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby